Krysy a potkani

Tato zviratka jsou pro me nejoblibenejsi,jsem jimi fascinovan,mam je nejradeji,jaky k nim mate vztah vy?

Nejlepší odpověď
mojitek

Až si přečteš ty „odborné a fundované odpovědi“ co tu jsou už napsaný,tak věz,že potkani nejsou žádní přenašeči,roznašeči atd .Ono něco jinýho je potkan divoký a potkan laboratorní,což asi pisatelům uniklo …malinko. A taky-není hlodavec jako hlodavec-křeček,morče ,myška se prostě nedá srovnat s inteligentním a extrémně čistotným potkanem.To spíš potkan chytne od člověka-rýmu,horečku apod. Budeš li chtít s potkany poradit tak písni

Další odpovědi
Konan-Pain

Jako malá jsem se rozhodla, že si nehodlám pořizovat žádné hlodavce (tenkrát jsem totiž měla ze zverimexu vystresované „džungaráky“ [Teď jsem zjistila, že to ani nejsou čistokrevní džungaráci] a ti mě nekolikrát kousli). Vydrželo to pár let, a teď mám hlodavce (především potkany, myši a krysy) mnohem raději než třeba kočky nebo psy. Do budoucna rozhodně plánuji další a určitě i myši. :)

anonym

Od malička to pro mne byli přenašeči nemocí a škodná. Na statku, kde jsem vyrůstala, jsme chovali psy, kteří tyto hlodavce lovili. Používaly se jedovaté nástrahy a bratr občas se vzduchovkou tuto havěť střílel.

beer

Podotýkám předem, že snad není zvířete, kterým bych byl znechucen.
Ke tvé otázce: zejména potkani jsou v mnohém obdivuhodní. Už jen jejich strategie přežití nemá mezi hlodavci obdobu.
Krysa za nimi celkem dost pokulhává – také proto u nás žije jen v labském povodí a středních Čechách.

honza19hk

v přírodě mi nevadí,doma po nich jdu brokovnicí ,protože nikdy nevíš co má a navíc takový zvíře doma nadělá i škody.