Avatar uživatele
anonym

Krysy a potkani

Tato zviratka jsou pro me nejoblibenejsi,jsem jimi fascinovan,mam je nejradeji,jaky k nim mate vztah vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? mojitek před 3773 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mojitek

Až si přečteš ty „odborné a fundované odpovědi“ co tu jsou už napsaný,tak věz,že potkani nejsou žádní přenašeči,roznašeči atd .Ono něco jinýho je potkan divoký a potkan laboratorní,což asi pisatelům uniklo …malinko. A taky-není hlodavec jako hlodavec-křeček,morče ,myška se prostě nedá srovnat s inteligentním a extrémně čistotným potkanem.To spíš potkan chytne od člověka-rýmu,horečku apod. Budeš li chtít s potkany poradit tak písni

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Konan-Pain

Jako malá jsem se rozhodla, že si nehodlám pořizovat žádné hlodavce (tenkrát jsem totiž měla ze zverimexu vystresované „džungaráky“ [Teď jsem zjistila, že to ani nejsou čistokrevní džungaráci] a ti mě nekolikrát kousli). Vydrželo to pár let, a teď mám hlodavce (především potkany, myši a krysy) mnohem raději než třeba kočky nebo psy. Do budoucna rozhodně plánuji další a určitě i myši. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Od malička to pro mne byli přenašeči nemocí a škodná. Na statku, kde jsem vyrůstala, jsme chovali psy, kteří tyto hlodavce lovili. Používaly se jedovaté nástrahy a bratr občas se vzduchovkou tuto havěť střílel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Podotýkám předem, že snad není zvířete, kterým bych byl znechucen.
Ke tvé otázce: zejména potkani jsou v mnohém obdivuhodní. Už jen jejich strategie přežití nemá mezi hlodavci obdobu.
Krysa za nimi celkem dost pokulhává – také proto u nás žije jen v labském povodí a středních Čechách.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?www Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

v přírodě mi nevadí,doma po nich jdu brokovnicí ,protože nikdy nevíš co má a navíc takový zvíře doma nadělá i škody.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek