adasafa

Dalo by se říct, že všechny látky pevného skupenství mají svou krystalickou mřížku?

Dalo by se říct, že všechny látky pevného skupenství mají svou krystalickou mřížku? Vím, že jí mají například kovy, horniny nebo i led, ale má jí třeba i dřevo? A pokud ano, můžeme všechny tyto látky označit za amorfní?

Krystalická mřížka

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Odpovědi
elkon

Tři vteřiny.https://cs­.wikipedia.or­g/wiki/Amorfn%C3%AD_l%C­3%A1tka

Edison

Dřevo není látka. Hornina není látka. Jakou krystalickou mžížku má led? Led ji má jen v určité podobě – sníh. Jinak je spousta amorfních – bezkrystalických látek. Třeba sklo je amorfní. Dokonce sklo je trvale tekoucí.

Gus_Fring

Dřevo je látka, Edisone.

Edison

Drřevo není látka. Dřevo se skládá z mnoha látek. Uhlovodíky, kyseliny, voda a mnoho a mnoho dalších.. LÁTEK. Dřevo je směs – materiál. Stejně, jako třeba beton.

Dochy

Mno hele, já už jsem ze školy dost dlouho venku abych si přesně pamatoval definici pro slova, která používám max. když sháním materiál na roušky 😉 ale podle wiki mohou být látky jak homogenní, tak nehomogenní (jako třeba beton – výslovně uveden)