Mirdas

Krym – Sevastopol

Jaký význam mají Krym – Sevastopol pro stát pod který spadají po stránce hospodářské a jaký význam mohou mít po stránce strategické v případě vojenského konfliktu ?
_
Doplňuji:

Opravdu jsem se neptal na pokus omluvit okupaci Ruských vojsk území Ukrajiny.
Jen mne zajímalo, co vše tím Putin získá?
_

Nejlepší odpověď
mosoj

Mají hlavně dlouhodobě vojensko – strategický potenciál z hlediska Černého moře. I zachtělo se USA zase kousek uždíbnout. Turecko je prý málo, nejraději celý svět. Ale ne všichni na světě jsou zvědaví na rozmazané amíky a jejich zhýralý životní styl na úkor zbytku světa !!!
Anexe Krymu nastala hlavně proto že Rusku hrozilo že jim Ukrajina vypoví platné smlouvy týkající se Sevastopolu a vyžene je . Již od počátku krize tvrdím že za tuto hranici Rusko jít nemůže a nepůjde i za cenu války.

Doplňuji:
Nikoho neomlouvám. Jen suše konstatuji jak to vidím já a víc jak 60 % Čechů.
Odpověď na to co získá Putin je v tom také.

Další odpovědi
marci1

Samozřejmě, že mu nejde o blaho lidu. Něco tím určitě získá, i když se můžeme jen dohadovat co.
http://www.plus­ka.sk/spravy/zo-zahranicia/vieme-preco-chce-putin-dostat-krym-blaho-ludu-nejde.html

Emefej

Putin tím získá neomezený přístup do lehce zablokovatelného Černého moře. Francouzi jim už několik let staví jejich první letadlovou loď, tak pro ní potřebuje nějaké moře.