zzzzz

Krvavá skvrna ve vajíčku, co to je?

V poslední době je to snad ve všech vajíčkách, vždy když ho rozbiju, tak v bílku je krvavá malá skvrna. Je to zárodek? Vajíčka jsou z Tesca, takže určitě z klecového chovu.

Nejlepší odpověď
annas

Jde o jednu z vad biologického původu., které vznikající při tvorbě vejce, především krevní a masové skvrny. Vejce s krvavou skvrnou obsahuje skvrnu červené barvy, krevní sraženinu, která patrně vzniká krvácením při ovulaci. Častěji se vyskytuje u vajec s hnědou skořápkou. Výskyt může být ovlivněn i některými složkami krmiv. . Krvavou skvrnu lze detekovat při prosvětlování.
Vejce s masovou skvrnou obsahuje skvrnu bílou, růžovou či hnědou, které se vyskytují převážně v bílku a pocházejí obvykle z výstelky vejcovodu. Při prosvětlování lze postihnout pouze skvrn větší než 2 mm. Výskyt skvrn upravuje ČSN 466480.

Diplomová práce
http://jmi.czweb­.org/nove/data/151­.pdf

Další odpovědi
hanulka11

já bych je reklamovala – neměla bych na to …je jíst
zde o tom píší
Krevní a masové skvrny se vyskytují ve žloutku i bílku a znehodnocují vejce. Výskyt krevních skvrn je závislý na pevnosti stěn kapilár vaječníku, na protrombinovém čase a krevním tlaku. Krevní skvrny na žloutku jsou krevní sraženiny, které vznikly krvácením při ovulaci (folikul praskne na jiném místě než je folikulární stigma). Vejce s krevní stopou na bílku vznikají tak, že se krev z prasklé cévy vejcovodu obalí bílkem. Vyšší výskyt skvrn se pozoruje u slepic těžšího typu. Nižší obsah vitamínu A v krmné směsi (pod 2400–3000 m.j./kg) zvyšuje jejich výskyt, stejně jako vyšší obah vitamínu K. Proto zařazení krmiv s vyšším obsahem vitamínu K (vojtěšková moučka) může zvýšit počet vajec s masovými skvrnami. Snášení vajec s krevními skvrnami je u některých nosnic dědičné (h2 = 0,3–0,6). Masové skvrny jsou považovány za krevní skvrny pozměněné během průchodu vejce vejcovodem. Krevní skvrny vznikají pravděpodobně ve vaječníku před nebo po ovulaci. Masové skvrny mají buď hnědou barvu (pravděpodobně vznikají z krevních skvrn, ve kterých se hemoglobin oxidací změnil na hematin), nebo bílou barvu (vznikají i ve vejcovodu uvolněním řasy sliznice vejcovodu). Při vyšších teplotách, kdy krevní tlak je nižší, je nižší i výskyt krevních skvrn.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vej­ce

anonym

Co já se nažral těchto vajíček a stále žiju! Proč panikaříte?!

aramah

Zárodek kuřátka…

anonym

Původ podrobně popsala Annas.
Má rada? Nešílet, neblbnout! Kvalitu vejce taková skvrnka nijak neovlivňuje. Pokud jde o tepelné zpracování, nemá skvrnka na nic vliv. Pokud by šlo o zpracování za studena, doporučuji zkrvavenou část obsahu odstranit. Na kvalitu zbývající části vejce nemá takový nález žádný vliv.

david22

není to náhodou ajc ?