Avatar uživatele
zzzzz

Krvavá skvrna ve vajíčku, co to je?

V poslední době je to snad ve všech vajíčkách, vždy když ho rozbiju, tak v bílku je krvavá malá skvrna. Je to zárodek? Vajíčka jsou z Tesca, takže určitě z klecového chovu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, aramah, hanulka11, Damiana, anonym před 4409 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jde o jednu z vad biologického původu., které vznikající při tvorbě vejce, především krevní a masové skvrny. Vejce s krvavou skvrnou obsahuje skvrnu červené barvy, krevní sraženinu, která patrně vzniká krvácením při ovulaci. Častěji se vyskytuje u vajec s hnědou skořápkou. Výskyt může být ovlivněn i některými složkami krmiv. . Krvavou skvrnu lze detekovat při prosvětlování.
Vejce s masovou skvrnou obsahuje skvrnu bílou, růžovou či hnědou, které se vyskytují převážně v bílku a pocházejí obvykle z výstelky vejcovodu. Při prosvětlování lze postihnout pouze skvrn větší než 2 mm. Výskyt skvrn upravuje ČSN 466480.

Diplomová práce
http://jmi.czweb­.org/nove/data/151­.pdf

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

já bych je reklamovala – neměla bych na to …je jíst
zde o tom píší
Krevní a masové skvrny se vyskytují ve žloutku i bílku a znehodnocují vejce. Výskyt krevních skvrn je závislý na pevnosti stěn kapilár vaječníku, na protrombinovém čase a krevním tlaku. Krevní skvrny na žloutku jsou krevní sraženiny, které vznikly krvácením při ovulaci (folikul praskne na jiném místě než je folikulární stigma). Vejce s krevní stopou na bílku vznikají tak, že se krev z prasklé cévy vejcovodu obalí bílkem. Vyšší výskyt skvrn se pozoruje u slepic těžšího typu. Nižší obsah vitamínu A v krmné směsi (pod 2400–3000 m.j./kg) zvyšuje jejich výskyt, stejně jako vyšší obah vitamínu K. Proto zařazení krmiv s vyšším obsahem vitamínu K (vojtěšková moučka) může zvýšit počet vajec s masovými skvrnami. Snášení vajec s krevními skvrnami je u některých nosnic dědičné (h2 = 0,3–0,6). Masové skvrny jsou považovány za krevní skvrny pozměněné během průchodu vejce vejcovodem. Krevní skvrny vznikají pravděpodobně ve vaječníku před nebo po ovulaci. Masové skvrny mají buď hnědou barvu (pravděpodobně vznikají z krevních skvrn, ve kterých se hemoglobin oxidací změnil na hematin), nebo bílou barvu (vznikají i ve vejcovodu uvolněním řasy sliznice vejcovodu). Při vyšších teplotách, kdy krevní tlak je nižší, je nižší i výskyt krevních skvrn.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vej­ce

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Co já se nažral těchto vajíček a stále žiju! Proč panikaříte?!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Zárodek kuřátka…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Původ podrobně popsala Annas.
Má rada? Nešílet, neblbnout! Kvalitu vejce taková skvrnka nijak neovlivňuje. Pokud jde o tepelné zpracování, nemá skvrnka na nic vliv. Pokud by šlo o zpracování za studena, doporučuji zkrvavenou část obsahu odstranit. Na kvalitu zbývající části vejce nemá takový nález žádný vliv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
david22

není to náhodou ajc ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek