Weroniq

Krvácí mi dásně při čištění zubů a teď už občas i při jídle

připadám si jak z reklamy na Paradontax, akorát předpokládám, že mi je dost málo na to, abych měla paradontózu ne.. vždycky jsem měla docela citlivé dásně a zubařka mi říkala to nic, stačilo aby mi sundavala zubní kámen a rýpla do dásni a bylo to, ale teď mi dásně krvácí při každém čištění zubů a už i když kousnu třeba do jablka.. co s tím? :/

Nejlepší odpověď
montyjack

Krvácení je nepříjemné :( .. s tím vám neporadím ale zde http://bmikal­kulacka.eu si můžete spočítat BMI což je také důležité :)

Jinak s těmi dásněmi, zkuste pravidelněji čistit zuby

Zdroj: bmikalkulacka.eu

Další odpovědi
Sůwa

Mně taky krvácely dásně a oba rodiče měli parodontózu, takže se dalo přepodkládat, že ji budu mít i já. Teď ovšem zas budu já reklama na zubní pastu – mně pomohla pasta Lacalut aktiv, je mi už hodně let a zuby mám všechny vlastní. Jen už byly nevzhledné, takže jsem si nechala udělat metalkeramickou nástavbu a zoubky mám hezčí než za mlada. Parodontax mi zubařka dala jako vzorek, ale ta nepomáhala vůbec.

hanulka11

Pro někoho je nepříjemné ,když dásně krvácí zuby řádně čistit- ba naopak nesmí se polevit – je třeba pravidelně zuby čistit a dásně masírovat -třeba si kup Herbadent ten je výborný a masíruj si s ním dásně – pomáhá a já bych se nespokojila, kdyby mi zubařka řekla to nic.....není pravda že to nic není.

Deli

Lacalut je výborný, určitě ho zkuste.
Jinak měkký kartáček a zubařka by Vám měla poradit co ještě.
Také bych zvýšila příjem vit.C – třeba v tabletách.

mosoj

Nedavno se zde doporučoval Cordosyl ústní voda. Není nic vhodnějšího + ta hygiena.

michael69

Máte zánět dásní.Nevhodným způsobem si čistíte zuby. Doporučuji návštěvu zubní hygieny.Zdravá dáseň má světle růžovou (lososovou) barvu.Pokud je červená je zanícená a nateklá.

rosinka

Popřemýšlejte,jes­tli máte opravdu dobrou zubařku.Oni jsou kolikrát z nepochopitelných důvodů laxní. Všechny ty dostupné prostředky bývají málo účinné. Výborná je dvoufázová bylinná voda Dr. Landy, k dostání na internetu.

Ella

paradontóza je nepříjemná a tohle vypadá už na pokročilejší stádium – kup si ten nejměkčí kartáček, který jde, pastu lacalut nebo paradontax (používám jí na doporučení d. hygienistky taky na krvácení dásní), mezizubní kartáček a pečlivě čisti nejméně třikrát denně – mě se to tím zlepšilo, hlavně se už nemusím bát kousnout na veřejnosti do jablka :) začni to řešit, jinak to bude čím dál horší…

pokazdejinak

pořiď si co nejjemnější zubní kartáček a léčivou zubní pastu – Lacalut je fajn, ale střídám ho s pastou Ajona (je koncentrovaná, takže na kartáček jí stačí jen maličko, k sehnání pouze v lékárnách) a možná si taky kup šalvějovou tinkturu na vyplachování