krvácení při holení

Často se mi stává, že se při holení pořežu. Poté nemůžu zastavit delší dobu krvácení. Co tedy pomáhá na krvácení?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Kamenec.

Další odpovědi
Pájo

Ano, chce to cvik a dobré-ostré žiletky (stále si myslím, že 3 břity opravdu stačí).
Tvář před holením důkladně prohřejte horkou vodou (je tedy dobré holit se po koupání či sprše)…používejte pěnu na holení s obsahem mentolu. Po nanesení pěny na tváře chvíli počkejte (cca 2 min. než se začnete holit). Po oholení si tváře po delší dobu oplachujte hodně studenou vodou. Mentol z pěny a studená voda vykonají své a bude to v pohodě.
Pokud byste i tak krácel, sežeňte si kamenec (po holení), jak už tu bylo správně zmíněno.

mosoj

Kdepak špatnou srážlivost. To vypadá na špatnou žiletku nebo nejistou ruku.

Tak to máte štěstí, že se již nemusíte holit žiletkami zn. „Vítěz“ !!

Když jsem svém otci v roce 1964 přivezl poprvé žiletky Silver Gilette, tak po prvním oholení odnesl ukázat žiletky na schůzi myslivců i se svou oholenou tváří a místo schůze se celý nimrodský sbor holil.

anonym

Máte špatnou srážlivost krve? pokud ano, tak to co nejdříve oznámit lékaři.

Jinak určitě na to existují nějaké přípravky, nebo přidržet u rány nějaký kousek kapesníku, hadry.