Kruhový diagram popisuje predaj lístkov za týždeň na nedeľný koncert.Rekord v počte predaných lístkov za jeden deň je

216.Koľko lístkov sa predalo cez víkend ak: pondelok 14%,utorok 6%,streda 9%,štvrtok 20%,piatok 24%,sobota 12% a nedeľa 15%

Nejlepší odpověď
Drap

To je snad snadné ,ne ? Nejvíce se prodalo v pátek to bylo 24 % a bylo to 216 lístků. Z toho spočítáš dělením 1 %. Spočítáš si počet % za pátek, sobotu a neděli, vynásobíš to tím jedním% a máš počet lísků prodaných za víkend