zjentek

Krom měsíce psi běžně vyjí taky na bouřku?

Sakra próč sousedovic čokl jinak vyje na bouřku!?

Odpovědi
cochee

Na bouřku, na odchod páníka, z nudy, při zkoušce sirén atd. Vždycky jen jeden pes v okolí. Na Měsíc nevyje žádný.
Silně individuální disciplína. Žádné „běžně.“

annas

Už dlouho psa nemám, jen občas slyším sousedovy psy.

Podívala jsem se , co na to odborníci.,

https://www.kou­le.cz/novinky/proc-psi-vyji/

Proč psi vyjí?

"Spousta lidí si myslí, že je to zvyk pozůstalý psům po vlcích. Ti vytím varovali ostatní, že vetřelec je blízko, zároveň tím svolávali vlky, kteří byli na lovu, aby se vrátili ke smečce, protože jim hrozí nebezpečí.

Psi už toho s vlky nemají mnoho společného. Většinou proto vyjí z těchto důvodů:

Upoutání pozornosti
Varování před nebezpečím
Komunikace se vzdálenými psy (nejlépe s hárajícími fenami, kvůli těm smutní pejsci nejvíc)
Reakce na vysoké zvuky (jako je například zpěv) atd."

--
Pes a vytí při bouři

Jeto strach a stres.

"Ptáte se co všechno může stres u psa spouštět? Téměř cokoliv! Odloučení, strach, zvuk střelby či bouřky, návštěva veterináře, dlouhé cestování, výstavy či závody, střet s cizími zvířaty nebo lidmi a tak dále a tak dále …

Každý pes je jiný a pokud zaznamenáte projevy stresu, začněte situaci řešit co nejrychleji. Ničení čehokoliv, kňučení, vytí, hlasité štěkání, třas, nadměrné slinění a zvracení – to je 7 nejčastějších příznaků, že je pes ve stresu. A pozor – u psů také platí, že pokud jste ve stresu vy, tak se stres na vašeho psa přenese."

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/krom-mesice-psi-bezne-vyji-taky-na-bourku.

aliendrone

Já jsem kočičkář, o psech jen vím, že jsou nejlepším přítelem puškohledu. ;) :D :D