kessi

Křížení dlouhostrtých a krátkosrstých morčat

Dobrý den, mám rezavou samičku dlouhosrtou a samečka černobílého krátkosrstého. Jaká mláďata vzniknou z tohoto páru popř. barva,srst.

Nejlepší odpověď
anonym

Gen pro krátkou srst je dominantní,gen pro dlouhosrstost je recesivní.Kříženci budou mít oba typy srstí,ale nebudete vědět, (bez vyšetření DNA) pro jaký typ srsti ponesou dominanci…:D

Další odpovědi
beer

To uvidíš pak )
Doplňuji:
Budou se projevovat geny obou rodičů, ale může se stát, že u některého se zřetelně projeví genová informace prarodiče.

Drap

Nedá se určit. Mohou být uplně po otci či uplně po matce a v různých vzájemných kobinacích. Každé může být také uplně jiné.

anonym

Kessi, asi ta mláďata budou mít znaky obou rodičů. To znamená, že některá mohou mít strst dlouhou, jiná krátkou. Ani u jednoho vrhu se nedá předem určit, jaké genetické vlastnosti mít morčátka budou, pokud se nenarodí. Každopádně máte jednu jistotu – budou to vlastnosti „po rodičích“.
Měla jsem sousedku, jejíž dcera měla chovnou stanici a jezdila s nimi na výstavy. Měla také řadu šampionů, takže byla určitě hodně úspěšná. Ta drobotina pokaždé uměla něčím překvapit. Jsou to roztomilí mazlíčci.