helcaify1

Kritika na prezidenta

Od známých co mají syna jim zadala učitelka na střední škole zvláštní slohové téma a to: Kritika na budoucího prezidenta ( Schwarzenberg, Zeman).V prvním ročníku. Přijde vám to správné a nebo ne? Já osobně si myslím, že to trošku přehnala. Ano možná by prvák měl umět psát kritiku a trošku se zajmat o dění v našem státě. Ale tohle téma mi přijde nevhodné.

Nejlepší odpověď
annas

Kritika kandidátů na prezidenta, nikoliv kritika na prezidenta.

Nevím, co vyučující sleduje, neznám okolnosti. Ale domnívám se, že kritiku na kohokoliv by neměl(a) studentům zadávat. Nejdřív by měl(a )vysvětlit, co je úvaha a kritika, jak se píš, důkladně procvičit apod. Kritika jstejně jakoi úvaha, vyjadřuje způsob myšlení jedince. Je to jeden z nejtěžších slohových útvarů, na střední škole se probírá . ve třetím ročníku.
Doplňuji:
Opakuji, kritika je slohový útvar, který se musí student naučit. V CJL se píše až ve 3. ročníku.

Pokud jde o OBN, tak by mělo jít o vyjádření názorů, nikoliv kritiku. .

Další odpovědi
anonym

Pokud budou studenti odpovídat anonymně, proč ne?

ministri

Kritika neznamená negativní postoj. Kritika je snaha o objektivní posouzení skutečností(recenze je subjektivní). I kritika může být kladná.
Doplňuji:
Takže nevidím nikde problém, maximálně u rodičů, kteří by si měli něco nastudovat o slohových útvarech, pak až vyšilovat.

anonym

Tak co se týče kritiky, je správné, aby se naučili, popř. vyjádřili zda umí někoho kritizovat. Nepříjde mi však vhodné, aby to byla konkrétní osoba.
Co když se mi líbí jak jeden tak druhý a prostě to jsou moji miláčkové, jak můžu být kritický a nadávat na ně? Co takhle téma, aby napsali kritiku na kohokoli a ne jen jmenovitě na toho a toho.

anonym

Nevidím to negativně. Studenti měli napsat kritiku a aby jim práci usnadnila, zadala jim učitelka v současné době nejznámější osoby z veřejného života.
Je to školní práce, proto do takového zadání netahejme politiku. O tu tady přece vůbec nejde!
Jako národ jsme zvyklí remcat, stěžovat si a vidět trávu růst i tam, kde se nic neděje.
Jestli byl záměr učitelky v pořádku, to prokáží hotové práce žáků.
Hodně jsme si na těchto stránkách navykli řešit nadcházející volby.
„Zlatej socík“, ten nás takovýchto starostí ušetřil. Jako stádečko jsme napochodovali k urnám, jedním vrzem odvolili na jedné kandidátce, co tam bylo, a spokojeně jsme žili do dalších voleb. Co to ušetřilo peněz, nervů a starostí, to by stálo za vyčíslení. Pořád se děsíme narůstajícícho státního dluhu. Nebýt tak rozbujelých volebních kampaní, třeba by ani dluh být nemusel.
No a zvolení politici? Ještě jsem nenabyla dojmu, že ti „posametoví“ jsou lepší.
Ve způsobu voleb to tedy rozhodně není. Je to v lidech a v jejich odpovědnosti.
Nechtějme tady ale míchat odpovědnost pedagogickou s odpovědností politickou.

cochee

Vzhledem k tomu, o jaké mafiánské kruhy jde, mi to vůbec nevhodné nepřipadá. Ať se už i mladí co nejdřív učí a dovídají, co za hajzly nás chce reprezentovat.