Rokio

Křesťan jaké odnože má nejvyšší šanci dostat se po smrti do nebe?

Mají nejvyšší šanci získat trvalý pobyt v království nebeském katolíci, protestanti, pravoslavní nebo jiná křesťanská odnož?

poznámka: Ptám se proto, abych věřil té křesťanské nauce, která mi zapříčiní, abych měl nejvyšší šance dostat se po smrti do nebe.

Nejlepší odpověď
hapiky

Žádná křesťanská odnož ještě nikdy nikoho do nebe nedostala. Je to jen a jen na tobě.

Další odpovědi
Drap

Doposud neznám podmínky přijetí do nebe. Nechystám se tam, tak jsem o tom ani nepřemýšlel.

ivzez

Podle mne si člověk nemůže vybrat, čemu věří.
Buď věří nebo ne.

Jestli opravdu esxistuje nebe, má podle mne šanci
se tam dostat pouze ten, kdo celý život žije „dobře“
(zjednodušuji, ale snad je to srozumitelné).

Ten, kdo si „vybírá víru“ podle toho, jaké nabízí výhody,
se tam podle mne nemá šanci dostat.

A pozor!
Papež František nedávno prohlásil, že pokud ateisté konají dobro, nelze je
považovat za „druhořadé lidi“, i oni jsou v takovém případě dobrými lidmi.

[Ještě si myslíš, že je důležitá „odnož“?]

Danina65

A proč zrovna křesťan? Co když je nebe plné indiánů?