suffik

Kreslení..

Ahoj dneska jsem měl písemné zkoušky a měl jsem narýsovat stolek řez A-A přímo pod stolovou deskou, takže jsem měl kreslit půdorys a já to mám narýsované dobře spoje označení kotovaní atd .. ale nevím protože jsem ty spoje co jsou pod stolovou deskou narýsoval čárkovaně protože jsou pod deskou a nejdou vidět a ted nevím jestli to mám dobře bud mi to uzná nebo cely výkres v … co myslíte ?

Odpovědi
Dochy

Pokud se nemýlím, pak v řezu je jako viditelná hrana zakresleno vše co protíná rovinu řezu či je pod ní nezakryté a čárkovaně vše co je pod ní, ale zakryté. Ještě je otázka jak je řez orientován (podle toho bude, nebo nebude vidět deska stolu)

ladaadal

V řezu platí to samé jako v nárysu. Co je vidět je plnou čarou, neviditelné hrany čárkovaně. Musíš si prostě představit, že jsi to opravdu přeřízl a děláš tudíž nárys té jedné půlky. Jediný rozdíl je v tom, že to, co je jakoby přeřízlé se šrafuje, ale jinak jsou čáry stejné.

suffik

Dochy: Ted jsem tě tak napůl pochopil.. pod stolovou deskou byli ještě luby šířka 60mm. Ten řez byl udělaný asi v polovině těch lubu takže v polovině v těch spoju noh s luby.

Dochy

Obávám se, že mi chybí vzdělání, nejsem truhlář a nevím co myslíš těmi luby. Mluvíme o klasickém kuchyňském stole a lub má být to prkno co spojuje nohy a na kterém leží deska?
Jo a ještě si teď nejsem jist, zda se v řezu zobrazují neviditelné hrany (psal jsem minule možná chybně). Už je to nějakej pátek co jsem to nepotřeboval. Určitě to co je přímo v řezu nemělo být čárkovaně, protože po „říznutí“ by to bylo krásně vidět.