El dejvo

Křeček Džungarský

Máme 4 týdny křečka džungarského samečka..Teď jsme koupili samičku,daly jsme jí do akvárka a za 10 minut byl sameček pokousaný tekla mu krev od nosa… Nevíte čím to je ???

Nejlepší odpověď
beer

Problém může spočívat hned v několika věcech.

  1. křečci mohou být stejného pohlaví
  2. malý prostor pro dva chovance
  3. musí si na sebe jen zvyknout

Více o chovu těchto zvířátek včetně souvisejících problémů zde:
http://moji-krecci.webnode­.cz/co-musite-vedet-/co-budete-potrebovat/
http://hobbyre­cepty.cz/krec­ci-rozmnozovani-a-chov-mladat/
Mimo jiné bych také zvážil, zda vůbec chci mláďata – množí se velmi rychle a co pak s nimi? I to je v odkazech.

Další odpovědi
melanie

křečci jsou samotářští a dva se navzájem nejspíš nesnesou.Křečky si dej odděleně 🙂
I mně se stalo něco podobného-dva křečci a sebe útočili, ale dala jsem je odděleně dřív, než došlo k úrazu. :)

DIH

Máš asi moc malé akvárko, když chceš dát dva k sobě tak by akvárium/ klec měla být dost velká, a dost schovávaček..

rotvik

mam pro tebe radu a dobrou!
Kdysi v mladi jsem choval piskomily, jsou obzvlaste nesnasenlivy, pokud nejsou od malicka spolu.
Postup je stejny. Vezmi oba sve chovance a postrikej je oba stejnou vonavkou a pak je dej k sobe a uvidis, mely by se bez problemu skamaradit. Ale nejprve poradne a docista vydesinfikuj akvarko, nebo klec. Urcite to zabere a takyjim tam dej dostatek potravy a schovky :)