berta 4

Krbová kamna versus prach

Je pravda,že se při velké opatrnosti při vynášení popela nemusí vůbec vířit prach? Nerada bych každé 2 roky malovala a v místnosti je světlý koberec

Nejlepší odpověď
mosoj

Mít krbová kamna, nebo krbovou vložku, pořídím si vysavač na popel, cca 1000 – 1400 Kč.

http://elektro­.aukro.cz/vysa­vac-na-popel-z-krbu-20-l-800w-hepa-filtr-navic-i2021013743.html

Další odpovědi
01Ricco

Krb nebo krbová kamna vypadají moc hezky, plápolá oheň občas to zapraská… Před pár lety jsme se nechali zlákat romantikou. No nicméně po první topné sezóně toto rozhodnutí považuji za obrovskou chybu. Nejen že je v bytě nepořádek z doneseného paliva a tomu se prostě nejde vyhnout, ale při každém přiložení i při velké opatrnosti vypadne trochu popela. Pořád musí být k dispozici vysavač a vysávat a vysávat. No a na závěr, vzhledem k tomu, že v našem případě máme vlastní vytápění řešené rozvodem ohřátáho vzduchu, tak kolem vyústění těchto rozvodů jsou po dvou letech špinavé stěny, že se může znova malovat… už nikdy bych do toho nešel, není nad ústřední topení s oddělenou kotelnou.

venkovan

Kvalitní vysavač popela, krytý popelník – což se musí udělat a nebo rozprašovačem zvlhčit povrch popela (opatrně – zpočátku i trochu pod kapkami se prach zvedá). Poslední možnost je netopit v krbu.

Pájo

Mám krbovou vložku, vysavač na popel. Vše ok. „Největší nepořádek“ je tak z polen, které neopatrně přinesu k přiložení.

cukrar

ano, nemusí se vířit prach z popelu, malovat každé dva roky???

dříve se dávali kamna do bytu, pak se předělávali do kotelen a teď zase zpět do místnosti…
je to na každém, co se mu líbí…

Kamix

Taky bych to řešil pomocí vysavače popela, my jsme jej vybírali dle tipů z https://homezin­.cz/media/vysa­vac-popela-jaky-vybrat a nemůžeme si jej vynachválit. Díky tomu doma není z kamen žádná špína, což předtím bylo absolutně běžné, že všude byly saze.

Michálek1245

Tak je potřeba počítat s tím, že při hoření vzniká popel. Takže když si pořídíte krbovou vložku od https://rocal­.cz/krbove-kazety nebo klasická krbová kamna nebo dokonce krb, tak to trochu kouřit a trochu prachu dělat bude. Na druhou stranu pak taky hodně záleží na tom, jakým způsobem přikládáte a jak to máte celé uzpůsobené. Důležitý je také tah komína.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.

kristýnary

Dobrý den, my také topíme v krbových kamnech a popravdě si moc nedokážu představit, že bychom měli mít v té místnosti koberec. Jak už bylo zmíněno výše, tak při nošení dřeva do domu se dělá nepořádek a i při vynášení popela se víří prach, takže musím tak 2× do týdne luxovat a stírat. Naštěstí máme v celém domě podlahu, která je na úklid nejlepší. Krbová kamna jsme si pořídili z https://www.krbova-kamna-eshop.cz/ a rozhodně toho nelituji. Teplo u hořících kamen mi za ten úklid rozhodně stojí.