BEAES

Kráva zajíce nedohoní – jak si vysvětlit toto rčení?

Nejlepší odpověď
Adlim

marnost nad marnost:

Marnost

K tomuto významu jsem zařadila dvě přísloví. První z nich je přísloví Kráva zajíce nedohoní

Druhé z nich je přísloví Psí štěkot na měsíček neplatí

http://is.muni­.cz/th/75327/ff_b/bc­.txt

Další odpovědi
anonym

Nikdy jsem tohle neslyšela,ale přenést to do života ženy,by bylo asi troufalé,tím myslím,vztah kdy věk je velmi rozdílný,vyso­ký,bude to mít jinší význam,toto mě napadlo ihned po přečtení otázky.

anonym

Alegorie – jde o dispozice.
Ona jej nemůže dohnat jednoduše proto,že zajíc běhá rychleji.
Hlupák,který je přesvědčený,že je chytrý – a že jich je – nemůže postihnout myšlenkové pochody chytrého.
Nejchytřejší zajíci bývají ti,co dělají,že běhají jako krávy.

poa.li

Myslím, že to znamená, že každý jsme tím, čím jsme a snažit se o něco, co je naší přirozeností je ztráta času.