luci5

Krátké či dlouhé vlasy?

Ahoj všichni … mám vlasy dlouhé asi do pasu, jako hořká čokoláda, husté, rovnější a mám oválný obličej (je mi 15). Vždycky jsem chtěla dlooouhé vlasy áž na zem (obrazně) a nikdy jsem nad tím ani nepřemýšlela, že bych si je nechala ostříhat nad ramena. Ale teď mi to začíná vrtat hlavou jestli bych nevypadala líp s kratšíma. Vím že s nima se moc nedají dělat účesy a tak, ale zase bych měla objem. Tím že si je ostříhám bude můj obličej vypadat určitě úplně jinak a toho se bojím. Třeba budu ošklivá. Co potom s tím?? A navíc všem klukům se prý líbí vím dlouhý, že to je víc ženský. Taky teď půjdu na střední a možná by to chtělo změnu. Ale zase na druhou stranu … já se bojím :D
Doplňuji:
Noo … mamka je zastáncem dlouhých vlasů, protože když byla malá tak jí babička vlasy pořád stříhala na krátko a moje nejlepší kámoška má skoro něco jako fobii ze všeho novýho takže to nebude moc objektivní názor :D. Ale s kratšíma by bylo míň práce … mě než to uschne tak to trvá den

Odpovědi
arygnoc

néééééééééé!!!!

kým potom dorastú …

marci1

Pokud máš, jak píšeš, vlasy husté, musela by sis je nechat sestříhat. V Tvém věku bych si je nechala, na kratší účes máš dost času. Většina z těch, co si nechali vlasy razantně zkrátit, litovali ( mám vlastní zkušenost z dřívější doby ). A dívka s dlouhými vlasy působí opravdu žensky. A těch různých účesů, co si mužeš udělat ! 🙂

Kmentik

Zeptej se kamarádek co by ti doporučili

terezie.k

Riziko je riziko. Ale neboj se, vlasy ti ještě dorostou. Na krátké vlasy si časem zvykneš. Ale je to jen tvoje rozhodnutí.
Doplňuji:
Zkus se s někým poradit, třeba s rodičema, nebo s kamarádkami.

anonym

Nestříhej to!!!

Klára K.

já jsem měla vlasy taky přibližně po pás, a na začátku školního roku jsem se nechala ostříhat „na kluka“ a je to moc fajn. Pokud to chceš z praktického hlediska, krátké vlasy jsou jednoznačně lepší, lépe se udržují, nepřekáží ti (např. při sportu), a většinou se snadněji udrží zdravé a jsou často husté.
Na druhou stranu to můžeš brát z designovského hlediska, ale to já ti neporadím, nevím, jak vypydáš, sice jsi psala, že máš ovální obličej, ale z toho se nedá vyčíst všechno.
Já bych ti radila, ostříhej se, moc se ti uleví, ale záleží, jaký máš k těm vlasům vztah atd. Myslím, že o tomhle by ses měla rozhodovat sama. Jestli tě to fakt láká, zkus to, jestli se o svůj obličej dobře staráš, nejsi nikdy ošklivá, že 🙂
A mimochodem, to že kluci mají raději dlouhý vlasy, to jsi slyšela jako kde? V Bravíčku? Vím, že Lenka Kučavíková má dlouhý vlasy, ale kvůli tomu s ní Čeněk asi nechodí 😁

Hamon

Určitě jsou krátké vlasy praktické, ale… když holka pohodí dlouhou hřívou přes hlavu… Je něco víc sexy? :)
Přimlouval bych se a nezkracování.

lucka :-D

Já bych zvolila asi někam pod lopatky…

Freja

Myslím že holkám sluší nejvíc vlasy tak pod lopatky! Neboj se vyzkoušet můžeš všechno a když by se ti to nelíbilo tak k čemu jsou paruky????