Kristyna99

Poradíte, jak vyřešit problém se samicí králíka, která má poprvé mláďata, ale nevšímá si jich?

Dobrý den,dnes se mé zakrslé králici narodili 4 mláďata. V hnízdě měla jen jedno a ostatní rozházené po kleci. Vůbec si jich nevšímala a ještě po nich šlapala. Na internetu jsem se dočetla,že mám samici vytáhnout z klece,pohladit abych na sebe přenesla její pach a králíčky opatrně umístit do hnízda. Tak jsem to udělala. Samice si teď vlezla do druhého kouta a nijak se k mláďatům nemá. Nevíte co můžu udělat aby si jich všímala?
Děkuji

Původní neotázka
Králice prvorodička-pomoc

Králíkova partnerka není králice, ale samice.

Nejlepší odpověď
Drap

Nedělej nic. Některá to tak z různých důvodů udělá. Je to příroda a ta si od nás nenechá poroučet. Buď ráda, že si všímá alespoň jednoho. V domácích chovech králíků/ne zakrslých/ se to dělá tak, že se připustí po čase znovu, ale pokud to dopade i po druhé stejně, tak se zabije a nahradí se mladou samičkou.
Přežívají jen silní jedinci.

Další odpovědi
Anikitos

Nech tomu volný průběh – je to na nich. Pokud tě to, ale hodně trápí tak je vem k veterynáři.