dj.david1234

Krakonošské nebo Krkonošské pohádky?

Jsou to Krakonošské pohádky nebo Krkonošské pohádky?

Někde se píše ,,Krakonošské..´´ a někde ,,Krkonošské´´
Přímo v pohádce je napsáno ,,Krkonošské´´
Ale ten pán se jmenuje ,,Krakonoš´´ 🙂

Tak teď jsem zvědav na vaše názory 🙂 Můj názor je ten, že název je správně Krkonošské – už jen z důvodu, že to je tak v pohádce 🙂

Nejlepší odpověď
brillant

Krkonošské pohádky
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Krko­nošské_pohádky

Další odpovědi
quentos

jméno je odvozeno od hor, ne od „toho pána“ :{)> takže Krkonošské.
jelikož žiju v Podrkonoší už nějakých 25 let, můžete mi věřit :{)> tu knížku pohádek mám doma taky.
Sůwy příspěvek v diskuzi můžu taky potvrdit ;{))>

Damiana

Krakonošské je špatně. Jsou to Krkonošské pohádky. Krakonoš je postava.
(Btw – líbí se mi tvé slovní spojení "pán se jmenuje Krakonoš.:-D)))))))))

Děda Louda

Dohadujte se dál. Ty pohádky jsou a vždycky byly kerkonošské.

iceT

A ty hory se jmenují Krkonoše nebo Krakonoše?

panxnotdead

Myslím, že Krakonošské
Doplňuji:
Tak nic. Už si to z dětství blbě pamatuju

cochee

Navazuji na IceT – já těm horám říkám naschvál Krakonoše. Takže Krakonošské pohádky, poudám.

Sůwa

Zeptejte se rodáků a řeknou vám, že jsou to Kerkonošské pohádky 🙂

manon

Tak je to to pravé ořechové :)

Pájo

No jistě! ;)