Bedy

Krajské dálniční známky – dobrý nápad?

Poslední dobou se mluví o tzv. krajských dálničních známkách. Myslíte si, že je to dobrý nápad? Koupili byste si takovou dálniční známku?

A nebylo by lepší zavést i jednodenní dálniční známky pro občasné řidiče? Myslím si, že by se tím zvedla využívanost dálnic a rychlostních silnic. Řadě lidem by se to opravdu vyplatilo a řadě obcím by se ulevilo.
Doplňuji:
Vězte, že takové místní známky existují, jen se jím říkají povolenky – třeba KRNAP vydává povolenky k vjezdu do některých míst.

Krajské dálniční známky by právě mohli pomoci občanům Karlovarského kraje – je tam ten již zmíněný ocásek. To samé by zatím mohlo být dobré pro Jihočechy a jejich D3.

Ptal jsem se právě proto, že se o tom dost uvažuje a jestli byste to uvítali.

Díky za všechny názory!

Nejlepší odpověď
Alesh

Je to samozřejmě pitomost, resp. vychc*nost, která jen stupňuje tahání peněz z našich kapes. Pak by mohli vzniknout obecní známky a místní známky, nakonec bude známka, abys mohl jet do lesa na houby anebo ještě lépe, dostaneš známku na krk jako čokl a budeš platit za to, že jsi vystrčil nos na ulici.

Další odpovědi
anonym

Vůbec mi není jasné, co má takové opatření komu ušetřit. Zřejmě se tím zase na spotřebitele chystá pěkná šaráda, aby tolik nebylo do očí, jak je cestování po našich nekvalitních dálnicích drahé. Jednodenní dálniční známka by podle mého názoru neměla šanci, aby ji ministerstvio schválilo. Ono tisk známek něco stojí, takže u jednodenní známky by náklady zřejmě byly natolik vysoké, že by se nevyplatilo ji tisknout, natož kupovat. Pokud je dnes desetidenní známka, berme to jako plus a nechtějme po našich poslancích více, než jsou schopni udělat.

ducky

Pokud bydlíte např. v Brně jako já, tak když se chcete dostat do nákupního centra, máte dvě možnosti, přes město nebo po dálnici. Nechci teď řešit opravu dálnice D1, přes město je to teď možná rychlejší, ale pokud celý rok nevyjedete nikam jinam a chcete využívat ty tzv. ocásky (já tak říkám úsekům dálnice vedoucí přes město, kolem města, které obyvatelé toho města běžně využívají), pak vám krajské známky mohou pomoci. Jiná věc je, že kdysi (ještě před 2 roky?) byly tyto ocásky zdarma, respektive nepotřebovali jste na ně dálniční známky. Takže co si myslet o politicích? Ne­vím.

cochee

Item jednodenní známka plně souhlasím s ocko a jinak krajská dálniční známka řeší jednu smutnou věc a to tzv. „ocásky,“ jak to nazval někdo z ministerstva dopravy před pár hodinami v TV. To jsou totiž kusy dálnic krajského významu, které sice někam vedou, ale naprosto bez spojení s ostatní dálniční sítí, přesto v současnosti při jejich použití nutno kupovat drahou dálniční známku. V mém okolí taky takový ocásek byl, teď už je sice „lehce připojen“ k jiné dálnici, ale jeho zpoplatněním se houfně začala používat i kamiony stará cesta vedoucí obcemi, kterou vlastně ta „místní dálnice“ měla nahradit a obcím odlehčit.