tron

Bude se krádež posuzovat jako přestupek?

Chci se zeptat, ukradl jsem věci v hodnotě 2 100Kč. Byla ta velká blbost. Všechnu škodu jsem ještě v ten den zaplatil a Policie mi říkala, že budu mít správní řízení. Ale, že když jsem to zaplatil, nemusí být pokuta veliká. Byl to můj první přestupek a také poslední. Nevím jak velkou pokutu můžu očekávat? nebo co se může dít ? a mělo by se to brát pouze jen jako přestupek ? Děkuji za odpovědi

Odpovědi
anonym

Nevíme jestli to byl tvůj poslední přestupek,to ani ty nedokážeš po pravdě říct,
ve středověku by ti usekli prst.
Na správní řízení si počkej s trpělivostí,roz­sudek bude pravdivý.

Pepa25

Ano, je to přestupek, ze který může být udělena pokuta.

Zároveň platí § 12 zákona o přestupcích: „Při určení druhu sankce a její výměry se přihlédne k závažnosti přestupku, zejména ke způsobu jeho spáchání a jeho následkům, k okolnostem, za nichž byl spáchán, k míře zavinění, k pohnutkám a k osobě pachatele, zda a jakým způsobem byl pro týž skutek postižen v disciplinárním řízení.“

Praktickou zkušenost nemám …