Krádež u 14-tiletého

Dobrý den,
chci se zeptat, když jsem ve čtrnácti letech ukradl jistou věc, tak jestli je to někde dohledatelné.. Bylo to před 9-ti lety.. Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Teoreticky ano, ale protože se v té době jednalo o čin nezletilého a tím pádem to nebylo trestně postižitelné…, tak tato ´věc´ byla nejspíš ODLOŽENA a dnes bude obtížně dohledatelná.

Další odpovědi
anonym

Nemyslim,ze by se neco zasadniho stalo i kdyby se cokoliv dohledalo,krom toho nebyl jsi snad trestne odpovedny vzhledem ke svemu veku v dobe kdy se ta vec stala.Za me jako osobu ja si myslim ze okrast nekoho,privlastnit si vec,ktera mi nepatri,by mela byt potrestana,nebot je to ta nejpodlejsi vec na svete.Stare dobre bez prace nejsou…by melo platit a vymlouvat se na to ze ve 14 letech…bla,bla uz jsi vedel co cinis.

1049an

Pokud máš na mysli jestli to máš v rejstříku trestů či nějak podobně, tak to ne. Skartované podle Zákona o archivaci to ovšem taky nebude. Normálně by ti to nijak vadit nemělo, nicméně ti garantuji, že pokud se budeš ucházet např. o nějakou politickou funkci, nebo o místo s lukrativním platem, 100% to na tebe někdo vytáhne, protože dnes jsou specializované agentury na vyhledávání kompromitujících materiálů a tohle by bylo sousto.