neim6464

Proč se neřeší pirátství PC her, i když o tom vývojáři her vědí?

Proč se neřeší pirátění PC her, i když o tom vývojáři her vědí?

Nejlepší odpověď
sova123

Jak to chceš řešit? To samé platí i pro filmy – dějí se stovky případů pirátění, ale zažalovat všechny není technicky možné. Na internetu jsou všichni lidé anonymní. Dobří crackeři si vždy najdou možnost jak ochranu prolomit.

Vývojáři se samozřejmě snaží lidi přimět, aby nelegální kopie nestahovali – Steam, neustálé slevy atp. Ale pro lidi je asi snazší software ukrást…

Další odpovědi
zelí

Ale oni to řeší. Protipirátské ochrany (Denuvo), Day 1 patche,… Jen prostě žalovat kdovíkoho, že si z kdovíodkud stáhl něco, co mu nakonec třeba ani nejelo, je hloupost.
Navíc multiplayer si s ukradenou hrou nezahraješ. Kdo chce, tak si hru koupí, a kdo nechce, tak si ji nekoupí.

Mc Merkurion

… a co filmy, ty stahuješ? kdo jsi bez viny, hoď kamenem …

Nerevarin

Vývojáři a vydavatelé samozřejmě pirátství řeší. Problém je v tom, že proti pirátské ochrany ve hrách jsou dvojsečná zbraň a některé v podstatě šikanují poctivé kupce legálních kopií. Součástí některých ochran je třeba nutnost být neustále online, nutnost registrovat se do dalších služeb atd. Některé proti pirátské ochrany starších her mají problémy s novějšími windows, takže si koupíte hru, která normálně jela na Win XP a když ji nainstalujete na Win 7, už si neškrtnete:D Stalo se mi to u jedné hry a řešil jsem to s podporou. Ta byla sice ochotná, ale nic nepomohlo a jediné řešení bylo… hru stáhnout z internetu a vykašlat se na původní legální kopii. Osobně nejsem příznivcem stahování her. Jednak to není fér vůči vývojářům. Čím více se bude stahovat, tím více budou vývojáři demotivováni a bude klesat i kvalita her. A druhak, stažené kopie často nefungují správně, je s tím občas patlání, než se to rozchodí, navíc jak už bylo řečeno, buď není možné hrát multiplayer, nebo jen na omezených cracknutých serverech. Nedovedu si představit, že bych každý měsíc utratil tisíce za hry. Ale jsem pracující a na Steamu je každou chvíli nějaká akce, takže starší hry seženete za pár babek, třeba ani ne za stovku. Hry jsou aktualizované, legální a fungující. Ale byly chvíle, kdy jsem sáhl i ke stažení. Třeba her, které již nejsou v prodeji, nebo které jsem chtěl nejdříve vyzkoušet a když se mi líbila, koupil jsem ji na Steamu.

anonym

Řešení je jednoduché, zvednout poplatek za používání internetu všem, a z toho zisku platit potom vše co je na internetu dostupné, takto by se na internet nedostali aspoň ubožáci.