Avatar uživatele
Kazatel

Krade Norsko děti?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, marci1 před 124 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

Ano, jejich Barnevernet šikanuje rodiny s dětmi, a pod jakoukoliv záminkou si přijde “sociálka” pro děti. Je i známý případ, že paní s holčičkou emigrovala do Polska, aby ji dcerku nesebrali. Této problematice se věnuje i europoslanec Tomáš Zdechovský. Dokladuje alarmující případy z Norska.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Disraeli

Norsko je jedna z NEJ (všeobecně) evropských zemí, tak "hádám", že ne. Z hlediska ekonomiky, politiky, stabiliy, ale třeba i kriminality a mravů, tolerance, tak hádám, že vědí, co dělají a jaký systém a pravdila (zákony) podle toho mají nastavené. Česká výchova asi taky nebude ideální vzhledem k dnenším mravům a společnosti tam... vulgární, spostá, egoistická,... samozřejmě se to nedá takhle vztáhnout na všechny, ale začíná to všeobecně převažovat.

Případ si rozhodně neodvážím osobně soudit/odsuzovat (byť ze subjektivního a laického pohledu se mi tento vysoce známý, medializovaný případ nemusí líbit), avšak nevidím, co se kde děje, co se ve skutečnosti (třeba uvnitř v rodině) děje a neznám detaily... Zákony ale i zvyky země, kde chce někdo (cizinec) bydlet, je třeba dodržovat, ať už jsou jakékoli, když už tam chce opravdu bydlet... některé zvyky i zákony se líbit nemusí, ale to je tak trochu irelevantní. Taky jednostranné články v českých médiích, které hájí Čechy v cizině a píší to výhradně z jejich pohledu NEMUSÍ být nezbytně zcela objektivní, že... Co tvrdí, že je normální nebo normální ČESKÁ výchova, může být jen jejcih tvrzení a znamenat může bůhví co.

Pokud někdo třeba odejde do tiché, klidné, bezpečné země, kde se dbá na soudržnou komunitu, bez agrese a "hluku" a do jisté míty se dodržují třeba i náboženské zvyky, tak je pak samozřejmé, že nějaký cizinec může být i přísně potrestán, přestože se může ohánět tím, že ve skutečnosti nic (vážného) neudělal... avšak v rozporu s jejich zákony a zvyky udělal, akorát si to dostatečně neuvědomuje. Pokud je něco v té krajině považováno za vulgární nebo nevhodné a pobuřující a jemu to zhlediska jeho zvyků z domova (včetně vulgarit, agrese,..) připadá normální, tak samozřejmě může být přísně potrestán za něco, co je v jeho domovině tolerováno/opomíjeno... Zde (v Norsku) se to může týkat třeba i výchovy dítětě, kontroverze, způsobu trestání, fyzické bití ("výchovné" facky) atd.
Třeba SAE a okolí, lidi tam rádi jezdí na dovolené, na výlety, ale hodně i za prací (i velmi mnoho Čechů), líbí se jim zdejší kultura, komunita, mravy,... ale když se náhodou stane, že návštěvníci nebo vízaři poruší zdejší zákony/zvyky a dopustí se něčeho (pro místní) nemravného a podobně, neuvědomují si, že se můžou dostat do těžkých problémů. Na jednu stranu se jim líbí mravy, řád atd, na druhou stranu se jim nelíbí, když pak mohou být přísně potrestání, a že si nejsou vědomi toho, že porušují nějaký zdejší zákon, který je třeba dodržovat.
Totéž "normální česká výchova" nebude totožná s normální norskou výchovou (a systémem).. ať už si o ní může myslet cokoli.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Můj dojem je, že ano. Každý může mít měřítko nastavené poněkud jinde, ale pokud stát odebere děti na základě nepodloženého udání a ani po prošetření a vyloučení problémového skutku je nevrátí, dokonce i v případě, že se jedná o příslušníka jiného státu - tak mi slovo "krádež" připadá poměrně slabé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

V Norsku "patří" děti státu (citát z odkazu). V odkazu je zajímavý článek o tom, jak se v Norsku "starají" o děti (i když je z r. 2015). :-((
https://www.reflex.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nevěř všemu, co se nám snaží namluvit naše média. Vše může být úplně jinak.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Disraeli

Pochybení v nějakém případě však může být kdekoli na světě i nehledě na systém a práva... (pochybení konkrténích osobo/odborníků, orgánu,..) A to kldině může být i v tomto případě, samozřejmě je to i pravděpodobné (nikoli však jisté).
V odpovědi jsem rozebíral hlavně jen odlišnost v systému, zákonech, jakož i právech dětí a přístupu k péči o děti a vyšetřování zanedbání péče atd. a to se týká hlavně otázky stát vs stát a jejich přístupy/postupy.

Avatar uživatele
Dochy

Kdysi jsem se o Michalákovi zajímal trochu víc. Ono pochybení se stát může, ale v Norsku je rozhodnutí té jejich "sociálky" prakticky nepřezkoumatelné, úřad si víceméně stanovuje vlastní pravidla a nikdo nemá právo do toho kecat. Z mého pohledu je to jakási zrůdnost, která vytváří sama sobě právní podmínky. To je demokracie? To je právo?

Avatar uživatele
Kazatel

Disraeli, jenže v Norsku zdá se to býti systematické.

Avatar uživatele
Kazatel

https://ct24.ceskatelevize.cz/…

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy