lenka.seda

Krabicové mléko pro kočky – ANO / NE ?

Mohu kočkám dát krabicové mléko z obchodu?
Vždyť to není přímo kravské mléko, nebo ani to nesmí?
Opravdu nechci utrácet XXXX korun za maličkou lahvičku ‚kočičího‘ mléka.
Nebo stačí kočkám jenom voda?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
repetelka

NE

Žádné mléko, natož kravské není pro kočky vhodné.
Pro dospělou kočku je mléko naprosto nevhodná potravina. Dospívající kočky mohou občas dostávat sýry nebo tvaroh.
Mléko potřebují pouze malá koťata ve věku asi do dvou měsíců. „Kočičí“ mléko,
o kterém píšeš je náhražka kočičího mateřského mléka pro koťata , která přišla
o matku nebo není schopna kojit. Prodává se v chovatelských potřebách nebo
u veterináře a je i cenově vyšší než běžné mléko.
Doplňuji:
Pro nevěřící Tomáše:
http://www.bri­tak.cz/kocky-a-kravske-mleko/
http://www.plus­provas.cz/clan­ky/vyziva/je-pravda-ze-kocka-potrebuje-mleko

Názory veterinářů a chovatelů., kteří potvrzují a zdůvodňují nestravitelnost kravského mléka pro kočky…
Mléko prostě kočkám škodí a člověk, který to doteď nevěděl by se měl poučit.

Další odpovědi
suaeda

NE

Doplňuji:
Kravské mléko se dříve trochu přidávalo kočkám na vesnici. Bylo to z důvodu, že kočky nejen myši nejen chytaly ale hlavně je i sežraly. Mléko pro kočky není vhodné a na pití jim stačí jen voda.

mosoj

NE

Ne !!!
Dostanou zánět žaludku a střev. Budou mít průjem. Mluvím z vlastní zkušenosti. Mléko přímo od krávy tak škodlivé není.
Doplňuji:
Kočkám stačí jenom voda. Kočky velmi málo pijí.
To ti řekne každý veterinář a mléko nedoporučí.

Questman

ANO

Naše rodina měla do dnešního dne už 4 kočky, z nichž každá se dožila kolem 16ti let (kromě jedné, tu porazilo auto). Všechny tyhle kočky jsme celý jejich život napájeli kravským mlékem z obchodu a žádná z nich netrpěla průjmy, záněty nebo jinými chorobami. Teď máme další koťata a ani ta vodu dostávat nebudou ;)

alexandra

NE

Doplňuji:
Žádné mléko,kočkám se má dávat jenom voda.

dědapetr

NE

Doplňuji:
Pokud své micince chcete trošku dobrého čerstvého mlíčka dopřát, pořiďte jí speciálně upravené mléko, které je běžně k dostání ve zverimexech nebo internetových obchodech, zabývajících se krmivy a chovatelskými potřebami.

Nechápavé

ANO