bolak

Krabička a Krychle z papíru

Na základní škole nám jednou učitelka ukazovala jak vytvořit krabičku a krychli z papíru. U tý krabičky se nějak vytvořily dvě takový hranatý misky a ty do sebe vzájemně pasovaly, u tý krychle už si to napamtuju, ale vím že to fakt drželo a že to bylo celkem nerozbitný. Prostě se jentak nerozpadla, byl to normálně papír A4 a na tu krychli se dal postavit třeba hrníček a ona ho udržela. Neznáte to někdo, nemáte návod jak to skládat?
Doplňuji:
Diplivypli16: Né, to je blbobst, to není ono :) ta krychle normálně držela sama od sebe, nebylo potřeba nic lepit, jen se to poskládalo a zaháklo do sebe, a rozhodně se nic nestříhalo, používala se obyčejná CELÁ A4.

Odpovědi
Diplivypli16

Na papír si udělej cca 6–8 cm čtverečky..nějak takhle http://www.zschol­tice.cz/svs/lac­ko/matematika_6roc/kryc­hlekvadr/obraz­ky/povrch_krychle­.gif ..a na každém kraji udělej přehyby: https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i­mages?q=tbn:AN­d9GcTNi69q3L21g7yz-2zDSmhPl112SJET-CGjkA2OkU-kHiQPRB4uJA …a to slepíš všechno dohromady aby vznikla krychle ;)

aramah

Tos mi připoměl taky jsme to dělali, nedávno jsem dala s vnukem dohromady parník,no já vím ptáš se na něco jiného, ale si nemůžu pomoc.
Trocha vzpomínek, a co to semnou dělá :)

Diplivypli16

http://www.tvorive-projekty.cz/Fi­les/FckGallery/20120827k­rabicky9v1-2.jpg neni to tohle? :D

bolak

myslím že to nebude ono, todle vypadá jak krabička od hranolek z bufetu

aramah

Škoda že ti nejsem schopna napsat návod, kdybych se o to pokusila tak stejně bys z toho nebyl moudrej.Ale přijede dcera tak se zeptám jestli ti to písne.
Pokud ti někdo návod nepošle 🙂