Pájo

Kovový knoflík u každého zámků dveří v bytě (uvnitř zádlabu)… znamená to něco? ;)

Vyměňoval jsem v bytě u všech vnitřních dveří staré zadlabávací zámky za nové a u každého z nich jsem našel přímo v zádlabu pod zámkem kovový knoflík. U třetích dveří mi došlo, že to není náhoda. Knflíky zámek nijak nepodpíraly.

Chci se vás proto optat, zda někdo víte, co by to mohlo znamenat.
Jde o nějakou praktiku pověrčivého člověka?
Díky za názory.
Doplňuji:
To >ptáč<
děkuji za odpověď.
Měl jsem na mysli spíše nějakou duchařinu, pověry a tak… jinak totiž nevím, proč má někdo potřebu cpát do dveří k zámku obyčejný-neobyčejný kovový knoflík třeba od košile…

Odpovědi
ptáč

Vespod dveří mohou být vyfrézované otvory pro odposlech.
Doplňuji:
http://www.bohacek-kzt.cz/produk­ty/cylindricke-vlozky/fab/vlozka-2202/

mosoj

Spíš si někdo při prvomontáži zámků podkládal tělo zámku kvůli potřebnému usazení zámku.