Avatar uživatele
BEAES

Kousání nehtů u dětí

Jak ho odnaučit?? Dá se ho nějak zbavit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst před 5143 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jahoda

Kousání nehtů zná moje dobrá kamarádka a říkala mi, co pomáhá na to, aby se dítě odnaučilo si nehty kousat.

1. V lékárně se dá koupit bezbarvý lak na nehty, který je ovšem velice hořký. Nehty se tímto hořkým bezbarvým lakem natřou.

2.Když jsem chodila do školy (a dělává se to v některých školách dodnes) na stole učitele byla miska s pepřem. Když učitel nachytal dítě jak si nehty kouše, musel si ty prsty namočit do pepře.

3. Toto je typ spíše nezdravý a nejméně doporučovaný. Ovšem mojí kámošce toto pomohlo a dítě si nehty přestalo kousat. Jde o to, že za každý den, který si dítě nebude nehty kousat, dostane např. čokoládu, lízátko apod. Kamarádce toto fakt fungovalo ikdyž mně to přišlo jako by dítě takto rozmazlovala a to úplně zbytečně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Gorouš

Já bych ty nehty dítěti nejprve asi ostříhal.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

V dětství si hodně kousala nehty moje sestra a moje Babička vždy vymačkala citron do misky a tam jí ty ruky na chvíli dala aby si to nekousala.Od známých vím že pomáha i pepř nebo v lékarně se dá koupit jmenuje se to MORDE-X .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tombik

Sice to lehce je nepříjemné, ale pomáhá to. Stačí roztavit vosk a pak prsty dítěte do něj namočit a nechat ztvrdnout. Za prvé bude mít ostudu před ostatními a za druhé, když se bude snažit si nechty kousat, okousne vosk.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Mám trochu šokující odpovědˇ,ale je pravdivá.Nehty jsem si kousala do třiceti a ne a ne přestat.Moje babička mi je dokonce jednou napatlala do slepičáků a dneska řeknu fuj,ale tenkrát to taky nezabralo.V dos­pělosti jsem vymýšlela různý metody včetně toho,že jsem si všechny nehty k telce lepila náplastí.A pak to nějak přešlo samo a pomohla jsem si i tím bezbarvým lakem.Dneska když si ulomím nehet tak jsem neštˇastná jak to škaredě vypadá.Dělá to hodně dětí a myslím,že je potřeba ty ruce nějak zaměstnat,aby nebyla příležitost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anetadela1

Já si je taky jako dítě kousala. Ale jednou, to mi bylo asi 12, jsem uviděla spolužačku jak to dělá taky. Když jsem pak viděla její nehty, tak se mi chtělo zvracet. Na svých jsem to pochopitelně neviděla. Ale na mě to zabralo a od tý doby si je nekoušu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Máca 2

zajděte do lékarny prodávají tak na natření lak nebo mastička.Znám i dospělé,kteří si koušou nehty ale děti to snad lze rychleji odnaučit.Hodně štěstí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek