Ondrej01

Kousání kůže u nehtů

Zdravím, už jsou to asi 4 roky co si koušu kůži okolo nehtů, nehty ani tak ne.. Dneska (nevím proč až tak pozdě) mi to začalo vadit, když chtěl někdo podržet provázek na uzel a okřikl mě. Nevíte jak se mám tohoto zlozvyku (bez použití laků a přípravků) zbavit? I když si zkusím říct, dnes s tím přestanu, ráno už mi teče krev. Díky

Nejlepší odpověď
terry

Já to také dělala.
Pak to přešlo samo, ani nevím kdy a jak.
Můžeš si zkusit ruce natírat třeba krémem, abys ho cítil v ústech.
Jinak to je jako s každým zlozvykem, chce to pevnou vůli.
Doplňuji:
Ještě mě napadlo, tento nezvyk jsem měla na 2.st. ZŠ.
A to proto, že mi vadila a dodnes vadí ztvrdlá kůže v okolí nehtů.
Dnes již jsou k dostání papírové pilníky, kterými tuto kůži jemně a opatrně obrušuji a tudíž ue není ta potřeba.
Můžeš to zkusit.

Další odpovědi
Terryle

Kleštičky na nehty, dej si je na klíče a nos je pořád u sebe. Jakmile se ti kousek kůžičky odchlípne, zacvakni ho kleštičkama, ne zubama.
Kde se nic neodchlipuje, tam není co zakusovat. Já tím záděry hodně eliminovala.
A jinak pomáhá kůži promašťovat – je pak pružnější, zdravější a drží líp „pohromadě“.

Mapel

Nejlepší je manuální práce. Když si pěkně ušpiníš ruce, tak tě kousat do nich určitě přejde.