Filip84

Koupíte si vlastní vlak?

Je na prodej:

https://aukro­.cz/motorovy-vuz-850-022-m286-0022-lokomotiva-zeleznice-kolejove-vozidlo-7039577484

motorový vůz řady 850 SK-ZSSK.

Železničná spoločnosť Štátu Bačalandia (ZSSK) vyřazovala poslední 850-ky v roce 2007, takže tento bude dlouho neprovozní, je to na něm znát.

Vyvolávací cena

Kč 1,150,000.00

nepatří k mírným, hytlák (Daa-k CZ-CDC) se dá pořídit za cca Kč 80,000.00, v podobném stavu a posunovací dieselová lokomotiva klidně i za Kč 25,000.00, a v lepším stavu.

No dobře, ale tohle je vlastní, motorový, rychlík, jo, to je jiná frajeřina, než Šukafon, nebo hytlák! 😎

Případný kupující musí počítat s investicí do motoráku tak v 2–3 násobné výši pořizovací ceny, aby bylo všecko, jak má být.

Nicméně za ty peníze, například

  • JyrkaF🤪 pekelný kouzelník ze školky by měl po cestě z Pardubic do Svitav I. vlastní rychlík a II. vlastní kupé (a jakby si ho nechal udělat, tak by ho měl!),
  • Don Rokio de la Kaufland y Znojmo, presidente del Club de autistas de Czecoslovaquia y patrón de los pasos de peatones y controlador de maquina de cafe y bandido de monedas de los carros y el dueño de una tableta plana y lenta by mohl cestovat naprosto a komplexně bez obav, že bude muset přecházet přechod pro chodce, nebo
  • Savier by opravdu nemusel pokládat batoh, aby měl dostatečnou osobní zónu! 😎😎😎

No tak co, budete kupovat?

Já ne, mi by čistě stačilo, kdyby mne na „koridor“ pustili na kole, já bych si na to extra kolo pořídil, i upravil. 👌 Ale chápu, že s průměrnou rychlostí kolem 25 – 30 kmph bych se dočkal kapacity nejdříve tak v roce 2150, pokud by mi teda do té doby Drážní ouřad schválil kolo jako drážní vozidlo provozu schopné na síti SŽ. 😅

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Motorov%C3%A9_vo­zy_850_a_851
https://www.va­gonweb.cz/foto­galerie/SK/ZSSK_85­1.php

Nejlepší odpověď
cappuccino

Ne, nebudu kupovat z jiné příčiny (jaké: uveď).

Asi ne, protoze vsichni moji znami by chteli jezdit zadarmo:) Urcite by se na me obratily i skoly a skolky a ja bych nedokazala rict NE:)

Další odpovědi
marci1

Ne, nebudu kupovat z jiné příčiny (jaké: uveď).

Nebudu kupovat, jeden mi stačí.
😄

Funna

Ne, nebudu kupovat z jiné příčiny (jaké: uveď).

protože nemám na zahradě koleje, takže by nešel kam postavit…

VaclavZeman

Ano, budu kupovat.

Vlastním vysoké stovky modelů vlaků. A hodlám je kupovat i dále. Nyní mám dobrého zásobovače – jednoho nejmenovaného Maďara. Děkuju.

Rocker

Ne, nebudu kupovat z jiné příčiny (jaké: uveď).

Mám doma vlaků dost.Sice TT,ale jezdí.

Filip84

Zeman: Kdybys ty „stovky modelů“ prodal, to je dneska tak v ceně, že by, pomalu, bylo i na jeden opravdový vlak! 😎

VaclavZeman

No, popravdě nevím, kolik stojí opravdický vlak. Mám v tom miliony. Ale v dnešní době je to málo i na byt… 😄

Filip84

Krokodýla řady 850/851 bych Ti nepřál, jenom zprovoznit to a dát to do rozumného stavu je otázka tak Kč 20,000,000.00 (včetně nákupky), a to bez ETCS, s tím 2× tolik. Takový Šukafon řady 810 se dá koupit v provozuschopném stavu i kolem 1/2 millionu, a do millionu je chlapík.

A posunovací lokomotiva za cenu Fobie, to znamená do 250t sakumprásk, provozuschopná.

Vagony stojí od 60–80t (hytlák Daa-k) do millionů, ale bězny RIC-Y A, AB, B, Bc, BD, D, WLAB je otázka tak 200 – 300t. Jídeláky jsou dražší. A „Bixiny“, ty se daly pořídit i kolem 20t, ale teda jako v otřesném stavu. Ale provozu schopné.

Filip84

Funa: To není problém, ještě pořád je spousta stanic, dopraven a zastávek s manipulační kolejí, která je prakticky nevyužita a nevyužívána. Našla bys si nějakou poblíž a postavila bys ho tam. SŽ za to, kolikrát, ani nic moc nechce, viz třeba ubytování ve vagonech v dopravně D3 Kovářská. 🤷‍♀️

https://vagony­nahorach.cz/

Filip84

marci: Nestačí, když se pokazí, tenhle bude – teda po komplexní generálce v Zpras Znova Žumperk – reservní! 🤷‍♀️😎 Ale musíš si změřit, jestli se Ti vejde na manipulační kolej, jako, aby Tě SŽ nevyhodila z nádraží i s tím prvním vlakem! 😂😂😂

Filip84

cappuccino: Tobě jsem to ani „necpal“, protože I. ti to nepustí na U. S. tratě a II. to není „Trabant“, to nenaložíš do containeru, no a jak to nenarveš „do kontošu“, tak jak bys to chtěla dopravit do U. S. To neodbavíš, s sebou, do letadla, jako – víš co – se nevleze. 🤷‍♀️

Ne nic, podívej, príma věc: koupíš v Mexiku. Mexicanos zavřeli všecky tratě pro osobní dopravu v roce 1997 (nebo 1998?, tak nějak), protože „*náš president řekl *…“ – se inspirovali v Bělorusku. Ale to nevadí, třeba do Ciudad de Juarez normálně nákladní vlaky jezdí, vlastně po U. S. mají Mexicanos nejhustší železniční síť v Americe.

No a těch dieselů, různých, se tam válí, prosímtě, a v lepším stavu. Oni teďka, pár roků zpátky, obnovili jednu trať, je to asi jako z Ostravy!!! do Prahy (220 mi, pokud se dobře pamatuju – tak to tak, zhruba, odpovídá) , a ten „prigorodnyj pojazd“ to jede asi 16 hodin. Pak tam jezdí „D-Zug“, ten to dá za cca 9 hodin, ale zase je drahý. On teda i ten courák je drahý, protože to nedotuje ULDR, takže jízdenka vyjde něco přes 1,000 mexikánských penízů, no ale tak jako: zase jedeš skoro celý den! No ale nic moc víc tam nejezdí.

No tak koupíš, to bude i lacinější, oni Ti to dovezou do El Pasa, nebo tam někde, no a pak už je otázka několika dnů, než to máš někde doma, protože já bych čistě soudil, že ty z El Pasa fakt jako nebudeš, že budeš někde „na Severu“, víš co, americká „England“. 😆

A má to výhodu, fakany to nevozí, je zakázáno v tom vozit lidi, to bys musela přikoupit vagon a vagon je drahý. Ne, nic nebude, smradi pěšky! 👌😎

Takže: budeš moct mít vlastní vlak a nebudeš muset říkat ne! 🤷‍♀️😎😂😂😂

cappuccino

Filip84: mas skutecne bujnou fantasii!!