Marcelo

Koupit technologický systém určený pro snižování spotřeby elektrické energie?

Zdravím, chci kupit technologický systém určený pro snižování spotřeby elektrické energie. Po instalaci by to mnělo uspořit od 25 do 30% spotřeby elektřiny. Hlavně to chci koupit kvůli starým spotřebičům, které mají zlé energetické třídy. Oplatí se mi to? Nebo mám kupit novou myčku, sušičku a pračku. Různé recenze i testy s energetickými třídami A+++ dokážou ušetřit 25% energií. Kdyby koupím aspoň kombinovanou pračku se sušičkou tak to mám úsporu 50%. Nebo ne? Nefunguje to tímto způsobem? Když například koupím zvlášť pračku a sušičku s energetickou třídou A+++ ušetřím ještě víc? Našla jsem článek (https://www.e­on.cz/radce/a), kde v tabulce pěkně vidět úsporu za několik let. Je to možný? Když se například ale zaměřím na sušičky a jejich testy na http://nejprac­ky.cz/recenze-pracek/pracky-samsung/ ohledem energií tak mi to nevychází protože jsou dost energeticky neúsporný i při třídě A+++. Čemu mám věřit?

Nejlepší odpověď
Drap

Technologický systém na úsporu je nesmysl. Považuji to za podvod. Pokud chceš šetři tímto způsobem, kup nové energeticky nenáročné spotřebiče.

Další odpovědi
aliendrone

Celkem rád bych viděl ten „technologický systém určený pro snižování spotřeby elektřiny“. Co takhle na něj dát odkaz, aby se vidělo? ;) :D :D

Drap má samozřejmě pravdu – neexistuje způsob, jak ze starého energožrouta udělat „šetřílka“ – vyjma rekonstrukce a implementace pokročilejších technologií. (a to tě přijde MNOHEM dráž [pokud by to vůvec někdo dělal], než nákup nového zařízení)

První odkaz NEFUNGUJE (error 404). Druhý je reklama na Samsung. Ani z jednoho nic nevyplývá, tudíž nwm „vo co go“.

Samozřejmě že nové technologie jsou vymazlenější a úsporu přináší. Nicméně i zde je třeba myslet HLAVOU, celkem DOST nejmodernějších praček má např. opravdu maličkatou spotřebu vody, BOHUŽEL za cenu, že MIZERNĚ vymáchají prádlo. A v tom já osobně spatřuji VELKÝ problém, mít kvůli ušetřeným několika korunám na těle vyrážku v důsledku reakce kůže se zbytky špatně vymáchaného pracího prášku, když se v léte zapotím, víš? To samé ekvivalntně myčky nádobí a vůbec ostatní spotřebiče.

Jediný rozumný způsob jak ušetřit elektřinu který jsem viděl, je jednak mít dobré podmínky od dodavatele (některé smlouvy jsou spíš „loupežné přepadení“, zváště ty, co machrují svojí „extravýhodností“), druhý je používat nízké tarify, tzv. „noční proud“ a přizpůsobit činnost (používat) spotřebiče s vysokou spotřebou (pračky, sušičky, myčky apod.) v době běhu nízkého tarifu.

Hlada

Věř tomu, že nikdo nemá zájem na tom, aby se šetřilo, ale na tom, aby se vyrábělo a prodávalo. Nejúspornější je taková sučička, kterou nekoupíš.

cukrar

Marcelo, hloupost, toto negunguje. Je to blábol.

Dochy

„technologický systém“ považuju za ptákovinu (ale bylo by hezké vědět o co konkrétně jde)
Nové spotřebiče: mají smysl. Ale bacha: často koupíš supermoderní spotřebič se skvělou (nízkou) spotřebou, u kterého máš téměř jisté, že si na sebe úsporami do 5 let vydělá – ale on chcípne po dvou letech a dvou týdnech. Alespoň s moderníma pračkama mám tu zkušenost, zatímco dokud jsem byl v nájmu, měli jsme tam stále funkční pračku starou asi 35 let (automatka snad Zannussi, za asi 5 let bydlení jsem v ní měnil řemen, jinak vše ok)

Cutarinek

Vždycky bude nejlepší si to propočítat sám a nedívat se jen na písmeno na štítku. Např. tady máš to porovnání v reálných cenách a to je pro tebe mnohem relevantnější https://www.a­recenze.cz/re­cenze-pracek/. Štítky jsou fajn, ale není to vše.

terkaprihodo

Nevím no, toto mi taky přijde jako hloupost a upřímně, moc bych tomu nevěřila. Pokud chcete doma šetřit energiemu, tak bych spíš začala u těch spotřebičů a koupila nějaké energeticky úspornější. To stejné platí třeba i u vytápění, na tom se dá taky docela ušetřit. Já jsem nedávno například někde četla, že velké úspory může přinést rekuperační jednotka

Hlada

Úspora vody a energie u pračky je volovina.
Pračka hřeje zhruba 15 minut, což je přibilžně 1Kč, tedy náklad bezvýznamný. Na stejný prací účinek při nižší teplotě je potřeba použít dražší a agresivnější prací prášek. Úspora vody několik litrů je bezvýznamná, představuje ale horší vymáchání a ve výsledku pak vyšší výdaje za léčení kožních problémů a alergií.