pusinka50

Koupit lednici se šuplíkovým mrazákem spíš na soukromý inzerát na netu nebo v bazaru, který nabízí lednice repasované??

Lednici používanou – na chalupu, s investicí max. do 2.000 Kč, jasná představa, jak má vypadat .

  1. Když prodávající v inzerátu tvrdí, že lednice je plně funkční, bezproblémová – při shlédnutí a zapojení lednice ještě u prodávajícího před placením, projevila by se nějaká vada – mimo třeba hlučnosti?

U použitého staršího zboží v ceně do 2.000 tis.Kč nebudu sepisovat podmínky reklamace, protože dovoz zpátky je neproveditelný.

  1. Rizika repasovaných lednic v bazaru – sice na repasované zboží poskytují nějakou dobu záruky, ale 2 roky pouze jen na některé kusy – na jaký typ provedené repase si dát pozor a raději zboží nebrat?

Odpověď nezní, že riziko je u obou variant. Zajímá mě, jakou možnost byste si spíše vybrali vy, a proč?
Poraďte pls.:-)

Nejlepší odpověď
gecco

Ad 1. – pravdivost takového tvrzení (v inzerátu či při předvádění) je diskutabilní, laik není schopen stav lednice reálně zhodnotit. Při krátkodobém zapnutí se nemusí projevit spousta ´vad´ (třeba únik chladiva se projeví až při delším běhu).
😉
Vybral bych si 2…

  1. aspoň nějaká záruka
  2. pokud je repase udělaná dobře, liší se taková lednice od nové jen kvalitou izolace
  3. vybral bych si tu, kde byla provedena repase kompresoru – to je nejrizikovější komponenta (za samozřejmost u repase považuju výměnu chladiva a těsnění)

😉

Další odpovědi
Lamalam

Já bych určitě volila repasovanou z bazaru.

Arne1

Repase je vlastně generální oprava. Většinou s jednoroční zárukou. Takže podle mého není co řešit

Klaproth

U přístroje za 2000 bych spíš řešil vzdálenost. Koupil bych ten, u kterého mi jeho nákupem vzniknou menší dodatečné náklady za transport. Pokud cena dopravy nehraje roli, voil bych raději repasovaný z bazaru.

Emefej

Repasovaný.

mosoj

A co je na lednici repasovaného ? Kompresor určitě ne. Cena takové opravy by se blížila nové lednici.

Milan220

Ahoj, chápu že hledáš již použitou lednici, ale ze zkušenosti je lepší pořídit novou. Používám na to internetové srovnávače. Konkrétně https://www.tes­tado.cz/nejlep­si-lednicky/

pusinka50

mosoj: díky za odpověď:-) ptám se obecně. Abych dopředu věděla, na co se připravit v bazaru.:-)