Avatar uživatele
m1rtin

Mám koupit dceři iPhone?

Dceři je 13 let, má našetřené peníze na iPhone 5S a chce si ho zaplatit, ale já jí to nechci dovolit, protože ve škole, do které ona chodí má iPhone jen jedna holčina a ředitel. Mám jí to dovolit? A dovolili by jste to svému dítěti?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3638 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Danislava

Já bych jí ho koupila. Když si na to i našetřila.. iPhone jí vydrží dlouho a je kvalitní, takže za ty peníze to stojí. :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
suaeda

Snažil bych se ji to rozmluvit. A přesvědčit ji ať si koupí za svoje našetřené peníze něco jiného. Ono to je těžké přesvědčit dceru, která je ve věku, kdy dostává vlastní rozum.
Aby se předváděla s pěkným mobilem ve třídě není pro ni moc dobré. Spolužačky budou závidět, a můžou s ní i přestat kamarádit. Navíc pěkný mobil láká příležitostné zloděje, kteří jsou dnes všude.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

To si musíte rozhodnout doma sami. Čistě v tvé situaci, kdybych se do ní dostal-jednak dceři připomenu, že dané peníze si nevydělala, pouze dostala, vysvětlit jí hodnotu těchto peněz a daleko větší možnost ztráty či poškození mobilu, oproti např. PC. Apple navíc má oproti ostatním firmám daleko větší potřebu sosat peníze z uživatelů i po koupi.
Proto bych se podíval v nějaké nižší střední třídě na mobily za 4–5 tisíc, které jsou postačující, aby jí zbyli peníze také na případnou opravu a ještě bych k tomu koupil třeba reproduktory či sluchátka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

já bych jí koupil radši runbo q5 … je to dokonce aj s vysílačkou
http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/runbo-q5/#utm_medium=cpc&ut­m_source=google&ut­m_campaign=Dy­namicke-reklamy&utm_ter­m=_inurl:mobil­ni-telefony.heure­ka.cz&gclid=CN­bWof7qkb4CFckBwwod8WY­A8w

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokud se obáváš, že bude ´frajeřit´ – no, když si na něj našetřila, proč ne?
😉
Záleží ale na ´bezpečnosti´ míst, kde se dcera pohybuje.
Např. pro typicky pražské prostředí bych takový mobil děcku nedovolil – to, že by ji kvůli němu někdo přepadl, za to nestojí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Pokud si myslíš že se dcera potřebuje prezentovat tak ano. Jinak jsou to vyhozené peníze za předražený značkový výrobek.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ja som ja

né… je ešte malá na taký mobil a pri tom je drahý… ale to je vaša vec.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Razza

Rozhodně! 🙂 Já si svůj iPhone 4 taky koupila za své našetřené korunky, jen teda nešetřím asi tolik jako vaše dcera.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Denička 123

já bych jí ho koupila

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
callmeDUMBO

škoda peněž, bohatě stačí android kde je i více funkcí a her

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek