m1rtin

Mám koupit dceři iPhone?

Dceři je 13 let, má našetřené peníze na iPhone 5S a chce si ho zaplatit, ale já jí to nechci dovolit, protože ve škole, do které ona chodí má iPhone jen jedna holčina a ředitel. Mám jí to dovolit? A dovolili by jste to svému dítěti?

Odpovědi
Danislava

Já bych jí ho koupila. Když si na to i našetřila.. iPhone jí vydrží dlouho a je kvalitní, takže za ty peníze to stojí. :D

suaeda

Snažil bych se ji to rozmluvit. A přesvědčit ji ať si koupí za svoje našetřené peníze něco jiného. Ono to je těžké přesvědčit dceru, která je ve věku, kdy dostává vlastní rozum.
Aby se předváděla s pěkným mobilem ve třídě není pro ni moc dobré. Spolužačky budou závidět, a můžou s ní i přestat kamarádit. Navíc pěkný mobil láká příležitostné zloděje, kteří jsou dnes všude.

huxa

To si musíte rozhodnout doma sami. Čistě v tvé situaci, kdybych se do ní dostal-jednak dceři připomenu, že dané peníze si nevydělala, pouze dostala, vysvětlit jí hodnotu těchto peněz a daleko větší možnost ztráty či poškození mobilu, oproti např. PC. Apple navíc má oproti ostatním firmám daleko větší potřebu sosat peníze z uživatelů i po koupi.
Proto bych se podíval v nějaké nižší střední třídě na mobily za 4–5 tisíc, které jsou postačující, aby jí zbyli peníze také na případnou opravu a ještě bych k tomu koupil třeba reproduktory či sluchátka.

lukas.zmizik

já bych jí koupil radši runbo q5 … je to dokonce aj s vysílačkou
http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/runbo-q5/#utm_medium=cpc&ut­m_source=google&ut­m_campaign=Dy­namicke-reklamy&utm_ter­m=_inurl:mobil­ni-telefony.heure­ka.cz&gclid=CN­bWof7qkb4CFckBwwod8WY­A8w

anonym

Pokud se obáváš, že bude ´frajeřit´ – no, když si na něj našetřila, proč ne?
😉
Záleží ale na ´bezpečnosti´ míst, kde se dcera pohybuje.
Např. pro typicky pražské prostředí bych takový mobil děcku nedovolil – to, že by ji kvůli němu někdo přepadl, za to nestojí…

mosoj

Pokud si myslíš že se dcera potřebuje prezentovat tak ano. Jinak jsou to vyhozené peníze za předražený značkový výrobek.

Ja som ja

né… je ešte malá na taký mobil a pri tom je drahý… ale to je vaša vec.

Razza

Rozhodně! 🙂 Já si svůj iPhone 4 taky koupila za své našetřené korunky, jen teda nešetřím asi tolik jako vaše dcera.

Denička 123

já bych jí ho koupila

callmeDUMBO

škoda peněž, bohatě stačí android kde je i více funkcí a her