Weroniq

koupit či nekoupit věc prodávanou na inzerát?

jako pojistku bych asi trvala na osobním předání, abych si věc mohla vyzkoušet, v současnosti uvažuji o pořízení telefonu, v inzerátech jsou i téměř nepoužívané kousky v záruce s cenou o několik tisíc nižší než v kamenných obchodech.. ale pořád nějak nevím, nechci se nechat napálit

Nejlepší odpověď
chudst

Osobne doporucuji nakupovat pres Aukro.cz. Uzivatele se overuji adresou, tj. mate relativni zaruku, ze v pripade potreby se s tim da neco delat.

Pokud nakupujete jinde: samozrejme trvejte na osobnim predani. Nic neplatte drive, nez si telefon vyzkousite. Ja si takto koupil pred tremi roky iPhone za polovinu a jsem s nim maximalne spokojen. Zkontrolujte, jestli ma baleni vsechno, co ma mit. Trvejte na odzkouseni – celkem jednoduse: pustte si na nem jednu hru, poslete jednu smsku a zavolejte nekomu a zkuste vypnout a zapnout telefon. Jedine, co pravdepodobne nepoznate, je vydrz baterie, ale tak predpokladam, ze tam snad problem nebude. Vetsinou neni nikde zadny hacek (az treba na skrabanec na zadnim krytu, apod.) – proste dani lide chteji za kazdou cenu nejnovejsi mobil a stareho se chteji zbavit. Na podvodnika muzete narazit vsude, ale pristoupi-li na osobni setkani, klidne bych dany obchod uskutecnil.

Další odpovědi
arygnoc

proč ne?

Doplňuji:
aukro:

po zlé zkušenosti nakupuji jenom na dobírku.
s prodávájícím jsem se vždy dohodl, pochopil.

tom004

Souhlasím,s chud­stem,koupil,jsem na Aukru,kolem 80 předmětů,a vždy,bez problémů.A na­víc,provozova­tel,ručí,za obchody,do výše 20 000,– Kč.Tak proč,se bát.

anonym

Syn uz si take 2 mobily takhle koupil a byl vzdy spokojeny. Ovsem se ale muze vsude najit jedinec , ktery bude chtit byt " vycurany ".
☹ Vyzkousejte vsechna tlacitka , funkce , dejte si cas … pak by se snad nic spatneho s mobilem stat nemelo. -iv-