simoneta

Koupím jízdenku o víkendu na nádraží?

Ahoj, nevíte někdo jestli koupím v sobotu jízdenku normálně na nádraží? Nebo se o víkendu dají koupit jen ve vlaku? A bude za to přirážka?

Nejlepší odpověď
gecco

Normální nádraží mají provoz pokladen po celou dobu, po niž je nádraží otevřeno…
😉
Doplňuji:
Jo – a pokud nastoupíš na stanici, která v danou dobu nemá pokladnu v provozu, koupíš jízdejnku u průvodčího bez přirážky.

Další odpovědi
Quimby

Většina nádraží má určitě otevřeno i o víkendu, jestli jsou nějaké vyjímky nevím.
Ovšem vždy platí, že pokud je nádraží zavřeno, tak se jízdenky kupují ve vlaku bez přirážky. Naopak když je otevřeno, tak je ve vlaku přirážka – 40Kč myslím.

Bedy

Podívejte se na web cd.cz a tam si najděte nádraží, které hledáte. Najdete tam právě i otevírací dobu pokladní přepážky. V případě, že pokladna je zavřená, vlakvedoucí Vám vydá ve vlaku jízdenku bez přirážky.

Já osobně si jízdenku kupuju přes web cd.cz nebo můžete využít aplikace Můj vlak. Je to pohodlnější.