hapiky

Koupili byste si oblečení z metamateriálu, kdyby bylo volně k mání?

Odpovědi
Kepler

Taky si myslím, že tento materiál je vhodný pro oděvy, ale může najít spoustu využití v technice, má velmi zajímavé vlastnosti. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Metamateri%C3%A1l Mmj. může fungovat i jako „plášť neviditelnosti“. Pokud by byl ve formě jakési textilie, pak by se s ním dala zažít spousta legrace – to už nechám na vaší fantazii.

elkon

Nemyslím, že to je materiál vhodný pro oděvy. Spíš pro průmyslové využití v budoucnosti.

hapiky

elkon: Tak si o tom něco přečti!
Na kanále SCI dnes zpovídali vědce, kteří na bázi meta chtějí vytvořit něco jako druhou kůži(neprůstřel­nou).