výr

Koupili jsme mladým nový kočárek. Rodiče naší snachy nám nepřispěli poloviční částku… Je to v pořádku?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Není to jejich povinnost.Pokud jste se nedohodli předem ,že dáte každý půl.Záleží na vůli a na přístupu k věci.

Hlavně nečekejte, že když něco koupíte ,že vám budou vděčni. Myslím,že jste to koupili z dobré vůle a ne kvůli tomu, aby se o tom mluvilo. Promiňte -to bych raději nic nechtěla.

Další odpovědi
aramah

Tak tohle fakt nechápu, když chci koupím, když ne tak nekoupím. Hlavně to neřešte před mladýma,uděláte akorát zle.

anonym

Je to v pořádku.Oni,ro­diče snachy, taky někdy něco koupí mladým a určitě nebudou požadovat polovinu z ceny!

Lásenka

Záleží, jak jste se na nákupu domluvili, pokud jste jen čekali, či polovinu nedají, tak to byla chyba a nemůžete po nikom nic chtít, třeba rodiče snachy už mají domluvený jiný nákup, třeba postýlku a nebo také nic, každý dle svých možností. Nejhorší je, když vázne komunikace a člověk neustále od někoho něco čeká…buď chci dát a pomoci, nebo ne.

Mili @

TO JSOU ALE ŠKRTI, CO.....???!!!!

:-/

A byli jste předem domluveni....­.??????

Elk

Kdyby jste takhle přemýšleli předtím, mohli jste koupit, jenom kolečka, ale jelikož se takto ptáte, tak asi nějaké někde chybí…

Tata

Pokud jste byli domluveni s dětmi o druhu kočárku který koupit, stejně jako jste byli domluveni s rodiči vaší snachy o zaplacení kočárku, tak budou mít děti radost. Já si ještě pamatuji jak jsme s manželkou skřípali zuby, když nám rodiče s nadšením předávali něco co by jsme si nikdy nekoupili. My to řešíme jinak. Snažíme se vysondovat co si děti chtějí koupit a přispějeme jim na to určitou částkou. Kolik přispějí rodiče snachy mě nezajímá, to je jejich věc. My jim peníze dáváme proto,že chceme ne proto, že musíme dát víc, nebo aspoň tolik, kolik dali dětem rodiče snachy.

zmimi

Příště raději nic nekupujte, když je vám líto peněz a potřebujete spoluúčast druhé strany

irij

Vpořádku je, že jste mladým koupili kočárek. Jestli jste na něj neměli a potřebujete peníze od druhých rodičů , neměli jste to dělat. To tedy vpořádku není.