Avatar uživatele
esopeso

Koupila jsm omylem perník v pytlíku pro diabetiky,jaká bude chuť-náhradní sladidlo?je to vhodné dát po upečení dětem?

Doplňuji:
Děkuji všem:-)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? chudst, hanny 2, dědapetr před 4715 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Já bych to dětem nedával jsem diabetik a mám dojem že je tam sladidlo sacharin.Tomu se sám vyhýbám.V každém případě je to ovšem jen na vás jak rozhodnete,je to jen můj názor.
Sacharin

Sacharin a jeho soli – sodná, draselná a vápenatá Sacharin je další umělé sladidlo, které je asi 300× sladší než cukr. Ve volné přírodě se nevyskytuje. Toto sladidlo je používáno již více než 100 let a to hlavně jako stolní sladidlo, sladidlo pro diabetiky,pro ochucování nápojů, koncentrátů, i nealko piva, cukrářských výrobků, mražených krémů, žvýkaček, a dokonce i pro ochucování hořčice, majonézy, a další. Podle výzkumu, který se dlouhodobě provádí, je podezření u tohoto umělého sladidla na možnost vzniku rakoviny močového měchýře, především mužů. Nežádoucí účinky sacharinu pravděpodobně pochází z nečistot, které sacharin doprovází. V USA je používání sacharinu zatím povoleno s povinností označení na výrobku. V ČR je používání sacharinu povoleno v omezeném množství v mnoha výrobcích.
Skóre škodlivosti: 5
Doplňuji:
Sacharin nemá ani dobrou chuť.

Upravil/a: dědapetr

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
coco

Vyhodit. Umělé sladidlo je horší, než samotný cukr, neboť je to vyrobeno synteticky. A to svým dětem určitě neuděláte…
Tohle bude lepší:
3 hrnky polhr. mouky
1 hrnek krystalcukru
1 prdopeč
1 čokopudink
2 lžíce kakaa
2 hrnky mléka
2 vejce
vymíchat,upéct. Možno přidat rozinky.
Zabere to zhruba stejně času,jako hotovku koupit,vybalit a upéct…
Doplňuji:
Ten prdopeč musí být do perníku…

Upravil/a: coco

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanny 2

Bude to určitě dobré jak normální perník,nikomu nic neříkejte a dětem to můžete klidně dát.Navrch namažte marmeládu,povidlí nebo jen pocukrujte.Dobrou chuť!
Doplňuji:
Pro dědupetra – pro jednou se nic nestane,nanejvýš jim to nebude chutnat!

Upravil/a: hanny 2

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Upečte jej pokud to snědí jen dospělí nic se nestane, Já kupuji sáčky s perníkovým kořením
a na nich je recept přidávám 2 lžíce kakaa podle chuti lžičku mleté skořice a několik roztlučených hřebíčků.Pokud jste jej nerozbalila v krámně vám jej jistě vymnění.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Neguš

Myslím,že by to byla jen výjimka a tou nic nezkazíte.Sladidla při dlouhodobém používání sice nejsou to pravé ořechové,ale také záleží na tom,kolik spotřebujete za den(v průměru)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek