esopeso

Koupila jsm omylem perník v pytlíku pro diabetiky,jaká bude chuť-náhradní sladidlo?je to vhodné dát po upečení dětem?

Doplňuji:
Děkuji všem:-)

Nejlepší odpověď
dědapetr

Já bych to dětem nedával jsem diabetik a mám dojem že je tam sladidlo sacharin.Tomu se sám vyhýbám.V každém případě je to ovšem jen na vás jak rozhodnete,je to jen můj názor.
Sacharin

Sacharin a jeho soli – sodná, draselná a vápenatá Sacharin je další umělé sladidlo, které je asi 300× sladší než cukr. Ve volné přírodě se nevyskytuje. Toto sladidlo je používáno již více než 100 let a to hlavně jako stolní sladidlo, sladidlo pro diabetiky,pro ochucování nápojů, koncentrátů, i nealko piva, cukrářských výrobků, mražených krémů, žvýkaček, a dokonce i pro ochucování hořčice, majonézy, a další. Podle výzkumu, který se dlouhodobě provádí, je podezření u tohoto umělého sladidla na možnost vzniku rakoviny močového měchýře, především mužů. Nežádoucí účinky sacharinu pravděpodobně pochází z nečistot, které sacharin doprovází. V USA je používání sacharinu zatím povoleno s povinností označení na výrobku. V ČR je používání sacharinu povoleno v omezeném množství v mnoha výrobcích.
Skóre škodlivosti: 5
Doplňuji:
Sacharin nemá ani dobrou chuť.

Další odpovědi
coco

Vyhodit. Umělé sladidlo je horší, než samotný cukr, neboť je to vyrobeno synteticky. A to svým dětem určitě neuděláte…
Tohle bude lepší:
3 hrnky polhr. mouky
1 hrnek krystalcukru
1 prdopeč
1 čokopudink
2 lžíce kakaa
2 hrnky mléka
2 vejce
vymíchat,upéct. Možno přidat rozinky.
Zabere to zhruba stejně času,jako hotovku koupit,vybalit a upéct…
Doplňuji:
Ten prdopeč musí být do perníku…

hanny 2

Bude to určitě dobré jak normální perník,nikomu nic neříkejte a dětem to můžete klidně dát.Navrch namažte marmeládu,povidlí nebo jen pocukrujte.Dobrou chuť!
Doplňuji:
Pro dědupetra – pro jednou se nic nestane,nanejvýš jim to nebude chutnat!

elektrikář

Upečte jej pokud to snědí jen dospělí nic se nestane, Já kupuji sáčky s perníkovým kořením
a na nich je recept přidávám 2 lžíce kakaa podle chuti lžičku mleté skořice a několik roztlučených hřebíčků.Pokud jste jej nerozbalila v krámně vám jej jistě vymnění.

Neguš

Myslím,že by to byla jen výjimka a tou nic nezkazíte.Sladidla při dlouhodobém používání sice nejsou to pravé ořechové,ale také záleží na tom,kolik spotřebujete za den(v průměru)