1K

Koupila jsem si auto bez jedné SPZ, ale majitel nevyžaduje přepis. Jak dál postupovat?

Dá se udělat duplikát na SPZ, když nejsem vlastníkem a nedávno jsem ho koupila? Co k tomu popřípadě potřebuji? Nebudu ho na sebe přepisovat. Děkuji

Nejlepší odpověď
Hlada

Koukej ho na sebe přepsat a nevymýšlej blbosti!

Další odpovědi
Arne1

Bez jedné SPZ nesmíš v Česku na silnici, v zahraničí je to mírnější – tam stačí prohlásit že je ztracená. U nás jsou za to drastické pokuty, když někoho zabiješ tak na tom budeš líp než když pojedeš bez jedné značky.
Auto na sebe v každém případě přepiš, jinak s ním nemůžeš dělat žádné právní operace. A budeš pak také mít levnější pojistku, za odlišného majitele je u některých pojišťoven až 25% příplatek.

Kryšpín

Pokud je to přítel, druh, sponzor nebo údržbář dát mu 400 českých aby RZ vyměnil.