Koupil sem si zanovni hd 80gb a pri instalaci operacniho systemu mi to pise! NTLDR nenalezen prosim poradte co a jak?

Nejlepší odpověď
Hlada

Přestože to nesouvisí s chybou, nejdřív bych na tvém místě disk otestoval, třeba pomocí HD Tune, jestli nemá vadné sektory, jak dlouho byl v provozu a jestli nejsou ve S.M.A.R.T. zapsané nějaké vážné chyby.
Nenalezený NT Loader souvisí s chybou při instalaci. Může to být náhodná chyba, chyba mechaniky nebo vadné medium.

Další odpovědi
anonym

musíte disk znovu rozdělit na PARTITIONS a přepsat MBR … zkuste k tomu použít instalační CD operačního systému, je jedno kterého.

součástí instalační procedury je i přepis MBR a přerozdělení oddílů. Které by měli tento problém vyřešit.

pokud nemáte instalačku os … pak si můžete instalační cd obstarat třeba zde http://www.ubun­tu.cz

po vyřešení partitions a mbr zůstává stále otázkou zda není nakonec vadný hardware disku, ale to snadno zjistíte tím že se reinstalace systému nezdařila.