lukas.zmizik

Koupil jsem si trochu poměrně drahé kolumbijské kávy. Nevíte někdo, jak bych si měl co nejlépe vychutnat?

Pokud možno bych si jí chtěl vychutnat tak, jak to dělají odborníci na kávu a kávozpytci.

Otázka tedy zní:
sladit / nesladít ?
mlíko / nemlíko ?

Nebo možná ještě něco dalšího, co nevím?

Nejlepší odpověď
led

Kávu nemiešať s inými chuťami. Káva má chutiť a voňať ako káva.
Neviem o aký typ kávy ide, do automatu, zrnkovú (na turka), do džezvy (preváranu vo tri vrhy)…
V každom prípade na vychutnanie kávy si treba spraviť pohodu a príjemnú spoločnosť
videa o káve:
http://www.cer­stvakava.cz/clan­ky/videa-o-kave/
príprava kávy:
http://www.cer­stvakava.cz/clan­ky/zpusoby-pripravy-kavy/

Další odpovědi
cochee

A k tomu přidej ještě další otázky: espresso / turek / v džezvě? S kardamomem / bez něj? Konzumace kávy není něco, co by bylo svázané nějakým nepřekročitelným pravidlem, prostě každému co libo 🙂 Já třeba v práci dělám džezvu, mlíkuju podle toho, jestli jsem byl nebo nebyl líný koupit mlíko v mlíkomatu a nesladím a je to boží – ale miluju i kávičku s pěknou cremou z pressovaru v normální hospě, s reklamním keksíkem 🙂 prostě svět bez hranic 🙂 mám známého, který zásadně kupuje nepraženou kávu a praží si ji sám, udělá z toho v pressu 5 ml kapku a doplní do deci vařícím mlíkem 🙂

Drap

Mléko určitě ne. Profíci většinou nesladí. Pokud si ji však chceš vychutnat jako laik, tak musíš jak jsi zvyklý. Pokud běžně sladíš a tuto by jsi si neosladil, tak ti zas tolik chutnat nemůže. Samozřejmě, platí to i naopak