dva

Koupil jsem s přítelkyní byt a zaplatil dvě třetiny.

Máme jej přihlásit jako společný majetek, pro případné pozdější dělení? Jak se to v tomto případě dělá? Díky

Nejlepší odpověď
Sůwa

Pokud je to byt v osobním vlastnictví, je nutno podat návrh na vklad do Katastru nemovitostí jako spoluvlastníci v podílech 2/3 a 1/3. To by ale mělo být uvedeno už v kupní smlouvě, která se k návrhu přikládá. Spoluvlastnictví nepříbuzných osob není SJM jako v manželství. Má to vliv na případné dělení, protože většinovému vlastníku vzniká předkupní právo. Představ si, že je to stejné, jako bys to kupoval se sousedem.

Další odpovědi
Drap

Pokud jste ho zaplatili společně, bylo by to přinejmenším vhodné a morální.