hamanek

koupený řetízek nechtějí vyměnit na větší, mají na to právo?

manžel koupil 45cm řetízek stříbrný, je mi malý, nechtějí v obchodě vyměnit, že to nejde… co mám dělat?

Nejlepší odpověď
Damiana

Bohužel mají. Záleží jen na jejich ochotě – pokud zboží není klasicky reklamováno kvůli vadě.
Většina prodejců bez problémů vymění nepoužité (nejlépe nerozbalené) zboží za jiné ve stejné nebo vyšší hodnotě. Ani to však neplyne automaticky ze zákona.
Pro příště – Pokud ale prodejce před nákupem výslovně slíbí, že zboží lze bez sankcí vyměnit, je tímto vlastním (dobrovolným) slibem vázán. Nespokoj se ale s ústním ujištěním prodavače. Takový slib by měl mít písemnou podobu, ať už formou veřejného prohlášení (leták v prodejně, tisková zpráva na webu, ustanovení v obchodních podmínkách) nebo individuální dohody (kupní smlouva, doklad o nákupu).

Zdroj: http://aktual­ne.centrum.cz/fi­nance/nakupy/cla­nek.phtml?id=65­6315

Další odpovědi
Michal Kole

V kamenné prodejně ne.

Pokud je koupeno v e-shopu – smlouva realizovaná „klikáním myší“ pak lze zboží do 14 dnů vrátit do 30 dnů musí vrátit peníze – mohou si naúčtovat „poškození“ a nové náklady na zabalení.

anonym

Zkusila bych to znovu s tím, že samozřejmě doplatím rozdíl v ceně. Jak už uvedli kolegové, je to ale JEN na dobré vůli prodejce.
V případě doplatku by souhlasit mohl.
Neuspěješ-li, je ještě možnost zkusit nějakého zlatníka požádat o prodloužení řetízku o potřebný počet článků. Neuspěješ-li ani takto, tak se smiř s faktem, že máš pro někoho útlejšího už teď zajištěný dárek.

BANAN93

vyměnit za větší to jde, ale musíte si připlatit – víc stříbra – víc peněz
Doplňuji:
jinak by vám měli být schopni vyhovět a nastavit ho o potřebný počet dílků

terry

Jistěže mají to právo.
Nebudu kolegy opakovat. Příště bude lépe koupi více promyslet.