JayJay

Koupená doména 2. rádu, jak ji zprovoznit s vlastním serverem?

Když si člověk usmyslí založení webu na vlastním serveru a koupí si doménu 2. řádu, jak to propojí, aby mu fungovaly stránky s touto doménou na jeho serveru? Potřebuje k tomu nějaký program?

Odpovědi
Dochy

Potřebuje ukecat svého providera aby propagoval v DNS záznam s doménou a IP adresou servru. Podrobnosti neznám, doufám že sem ještě nekdo doplní…

Zláštní program na to netřeba, na servru samozřejmě musí být příslušný servrový software (pravděpodobně www server, např appache, přípdalší podle požadované funkčnosti)