koupelová sůl

Vysvětlil byste mi tady někdo, prosím, jaký vliv a účinek, má na pokožku koupelová sůl? Co se vlastně s kůží děje v této koupeli? Vím, že se doporučuje slaná mořská voda na různé kožní postižení jako např lupénka a eksémy…jaký tedy přínos má sůl pro tělo? Děkuji předem za vysvětlení
Doplňuji:
Děkuji za vysvětlení. Je tedy asi jedno jak často koupelovou sůl používat nebo i to má svá omezení?Každopádně se tím asi nedá nic pokazit.Díky

Nejlepší odpověď
annas

Nejlepší je koupelová s minerální solí z Mrtvého moře. Je vhodná pro pacienty trpící lupénkou, ekzémy a akné. Působí příznivě při revmatických a kloubních bolestech a zlepšuje pohyblivost bolestivých míst. Vysoká koncentrace minerálů čistí, regeneruje a prokrvuje každou pokožku. Jsou též prokázány protistresové účinky.
Koupel ve vaně je relaxem a zároveň regenerací pro Vaši pokožku. Minerály totiž pronikají do pokožky a stimulují ji, odumřelé kožní buňky postupně mizí a výsledkem je hladší a jemnější pokožka, zabraňují vysušování pokožky.. Minerální soli uvolňují ztuhlé svaly a vysoký obsah sodíku pomáhá Vašemu tělu udržovat stabilní a přirozenou hodnotu pH.
Kůže je ochrannou bariérou proti zevnímu prostředí; dokáže regulovat teplotu těla; chrání před infekcemi; prostřednictvím kůže se tělo zbavuje odpadních látek; v kůži se tvoří důležité látky například vitamin D a v neposlední řadě díky kůži můžeme vnímat dotyk, chlad, teplo nebo bolest. K tomu napomáhají i koupele.
Podle článku Přírodní soli.

Další odpovědi
jančušulka

koupelova sul by mela telo uvolnit