cip

koupě zlata

V jakém minimálním množství a na jakém místě koupím zlato? Kde a komu se časem prodává? (nemyslím šperky) A za kolik?

Odpovědi
aloevera5

No nevím, nevím. Chceš fakt investovat právě do zlata? Před 15 lety zemřel kamarádce dědeček. Zdědila po něm cihličku zlata. Viděla jsem jí, vypadala nádherně a byla i úžasně hladká a těžká. Kamarádka jí chtěla prodat, ale protože měla u zlata i doklad za kolik ho její dědeček asi 20 let před smrtí koupil, tak nechtěla s cenou dolů. Nechávala ho po různých bankách oceňovat, vždy si ho na pár dní nechali kvůli expertíze nebo co, aby ho ocenili, ale vždy jí řekli nižší cenu, než za kolik ho její dědeček koupil (a to i ve stejné bance, kde ho dědeček koupil). Tak se rozhodla, že ho neprodá. Asi před rokem kamarádka potřebovala peníze, tak to zlato chtěla prodat, a tentokrát jí nenabídli ani to, co před 15 lety. Tak si to ještě ověř.

Kamarádi jí i radili, aby šla k nějakému starožitníkovi, ale starožitnost to nebyla a nechat zlato nějakému vyčůranému starožitníkovi, aby si on nechal udělat expertízu, jestli je pravé, to si kamarádka netroufla, aby jí pak nepodstrčil nějaký falzifikát, ani jsem se jí nedivila.

Ale kamarádka žije v Německu, takže třeba se tady obchoduje se zlatem lépe.

Zlato má jinak kamarádka do dnes a mám pocit, že ho asi jen tak neprodá, ale třeba se mýlím. Já bych si ho asi nechala na památku a neprodávala ho.

V německu se kupuje a prodává v bance, ale na googlu jsem nabídku u bank u nás tedy nenašla.

Tady jsem našla nějaký odkazy, ale nevím, zda jsou to solidní firmy, ale snad ano. Tam prodávají cihličky zlata od 2 kg.

http://www.sa­turitas.com/in­vesticni-zlato/c-1111/

a tady další (jinak na googlu zadej „nákup zlata“ a dostaneš spoustu odkazů)

Zdroj: http://www.zlate-mince.cz/Zlato_Ce­na_Ryzi.htm

brazdarom19

Já si třeba myslím, že zlato určitě jako investice smysl má. Lepší jsou možná zlaté mince, protože u nich je ještě navíc ten aspekt unikátnosti, takže díky tomu mohou mít vyšší hodnotu. Co má v dnešní době ještě například smysl je podle mě umění nebo starožitnosti. Obojí se dá obchodovat třeba na https://www.an­tikart.cz/ Tam už ale člověk musí trochu vědět po čem se dívat a co koupit, aby se to vyplatilo.