Avatar uživatele
Registrovaný

Koupě vozu a okamžité uložení značek do depozitu... Postup?

Když koupím vůz, zaniká původní povinné ručení. Ale bylo by to nejspíše v sobotu/neděli, takže bych nemohl hned na místě sjednat nové, na své jméno. Takže bych s vozem musel nějak (bez nehody) dojet domů, kde ho chci přes zimu nechat stát v garáži. Abych za něj neplatil povinné ručení, nechal bych si dát poznávačky do depozitu. Jak toto ale můžu udělat, když nemám povinné ručení, tudíž nemám auto přehlášené plně na sebe, pouze odhlášené? Dostanu se tak do nějakého registru dlužníků, protože jsem na žádné pojišťovně nebyl ukázat, že nemusím mít auto pojištěno, jelikož má značky v depozitu? Nebo se tam dostat naopak nemůžu, protože jsem ještě žádné pojištění nesjednal, tudíž nemám komu co dlužit?
Mně z různých informací bohužel vyplývá, že doma bych musel auto přihlásit, tudíž mít sjednané povinné ručení, dostal bych nové registračky a hned bych je za 100,- Kč odevzdal do depozitu a šel bych zpět na pojišťovnu, kde bych povinné hned zase zrušil? Takovýto postup se mi nelíbí svou zdlouhavostí...
Díky za odpovědi :)

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pojištení odpovednosti zaniká dnem, kdy pojistník oznámil pojistiteli změnu vlastníka vozidla. Když podepíšete smlouvu v sobotu nebo v neděli, původní vlastník oznámí změnu v ponděli. Odjedete proto s pojištěným autem.
Auto musíte přihlásit do 10 pracovních dní. K přihlášení musíte mít sjednané pojištění. Bez něj nemůžete auto přihlásit a tedy ani odevzdat značky do depozitu. Je možné sjednat pojištění jen na několik dní potřebných k evidenční prohlídce a převodu, abyste nemusel chodit do pojišťovny dvakrát.


Avatar uživatele
Stříbrný

Stroža, máte špatné informace. Je třeba doplnit info od Vás na přesný postup..
Máte již techničáky od kupce a odhlášeno na Vás? Pojištení můžete sjednat klidně na kopii techničáku...


Avatar uživatele
Registrovaný

Nemůžete jet bez povinného ručení na pozemní komunikaci. Takže osobně doporučuji sjednat povinné ručení http://www.klikpojisteni.cz/…
Poté dát značky do depozitu a vrátí vám částku zaplacenou za povinné ručení poníženou o dny kdy jste byl pojištěn.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Stróža

Hlada: Děkuji, odpověď vyčerpávající, hlavně to s tím pojištěním na pár dní.
Cukrář: Už vím, co potřebuji, i tak díky

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 742
Stříbrný cukrar 689
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 478
Bronzový kapitán 297
Zlatý Kepler 296
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 259
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 232

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.