HugoHousenka

Koupě telefonu od osoby, která má telefon na splátky.

Zdravím, zítra se chystám od jednoho člověka koupit telefon. Telefon je koupený u firmy CZC.CZ, s fakturou, která slouží jako záruční list. Jelikož mu telefon budu splácet nadvakrát, sepsal jsem jednoduchou kupní smlouvu. Čeho jsem si ale všiml až teď je to, že na faktuře je napsané, že telefon je koupený na splátky. Může to mít pro mě nějaké nedobré následky, pokud dotyčný telefon přestane splácet? Bude pak naše kupní smlouva neplatná? Pokud dá dotyčný exekutorům, kteří si pro nesplacený telefon přijdou, moji adresu s tím, že já ho momentálně vlastním, můžou si ke mě pro telefon přijít? Dost právníků mi potvrdilo , že dokud dotyčný telefon nesplatí, není jeho majitelem a tak telefon nemůže nikomu prodat, tudíž by naše smlouva byla neplatná. Tak jsem se po tom trochu pídil a zjistil jsem, že firmě CZC.CZ zajišťuje splátkovej prodej firma Home Credit, která nabízí spotřebitelské úvěry. A u těch je všude napsáno, že dotyčný se stává po zakoupení (což je snad první splátka) majitelem. Je tedy moje úvaha správná a nemám se tak čeho bát? díky

Odpovědi
Hykam

Pokud má telefon na spotřebitelský úvěr, je jeho majitelem od okamžiku podepsaní smlouvy s firmou poskytující úvěr, tudíž s ním může nakládat jak uzná za vhodné. Případný exekutor by zajistil jiný jeho majetek, nehledě na to, že vaše vlastnictví můžete doložit kupní smlouvou.