Avatar uživatele
martyuno

Koupě-přepis-pojištění osobního automobilu

Jen co současná situace dovolí cestovat mezi okresy potřebuji koupit osobní automobil, bude se jednat o ojetý vůz.
Zajímalo by mě jak probíhá vlastní přepis a pojištění auta, protože jsem již více jak 15 let auto neprodával ani nekupoval a vše je dnes jinak než tehdy.
Když se pojedu podívat na auto dle inzerátu, bude se mi zamlouvat co potom následuje?
Myslím tím papírová martirie přepisu z původního na nového majitele, pojištění, evidenční kontrola.
Zajímají mě postřehy lidí kteří toto nedávno absolvovali.
Předem děkuji za případně odpovědi

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1138 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Arne1

Pokud budeš kupovat od autobazaru, tak ti s největší pravděpodobností nabídne, že přepis na základě plné moci zařídí. Nebo opačně, dostaneš od nich plnou moc k provedení evidenční kontroly a k přepisu. Pojištění si musíš zařídit sám (nebo ti něco nabídnou v bazaru, nemusí to být kvalitní ale lze to do dvou měsíců zrušit). Pokud pojedeš najisto, tak můžeš mít pojistku dopředu, stačí ti k tomu VIN auta který bazary zveřejňují.
Pokud to bude od soukromníka, tak se na úřadě musíte setkat, nebo opět jeden z vás musí tomu druhému dát plnou moc (musí to být ověřené třeba na poště). S největší pravděpodobností to bude chtít zařídit prodávající, je to lepší pro jeho bezpečí kdybys na to náhodou „zapomněl“.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

JJ, souhlasím s Arne1. Jen bych chtěl vypíchnout ten fakt, že pojištění (povinné) MUSÍŠ mít sjednané předem a dorazit k přepisu s již uzavřenou smlouvou, jinak auto nepřepíší! Přirozeně se všemi ostatními doklady (techničák, kupní smlouva) včetně dokladu o provedené evidenční kontrole staré myslím max. 14 dní, to nwm jistě (obvykle evidečku zařizuje prodávající). A hlavně případné zplnomocnění k úkonům MUSÍ být OVĚŘENÉ (viz Arne1).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Arne1

Aliendrone: pojistku nemusí mít pokud je ještě platná od prodávajícího, stačí libovolná platná zelená karta.

před 1138 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava