hruby

koupě bytu družstevního do OV budu ja kupujicí plati a družsto též?

dobrý den mam dotaz zní kupuji si družstevní byt do (OV)to znamena že já budu platit dan kolik?% a bude družstvo jako pravnický subjekt platit zpříjmu koli?% děkuji
Doplňuji:
ano budeto vlastnictí odkoupené od družstva dik

Nejlepší odpověď
ivzez

„OV“ je nesmysl, existuje pouze vlastnictví.

Opravdu kupujete družstevní byt?
Můžete situaci trochu přiblížit?
Doplňuji:
Také to odhaduji na převod do vlastnictví,
myslím, že nejde o odkoupení.
V takovém případě se platí jenom náklady
spojené s převodem jednotky …

zzzlatokopka

ivzez, já bych to hádala, že paní myslí převod družstevního bytu do jejího vlastnictví.

Někdy je tady otázka opravdová hádanka:-)))

hruby

tak od začátku dům devíti nájemíky tvoří družstvo v desátem bytě bydlíme my za tržný nájem( neb když se byty odprodávali jsme jej nekoupili ) tet chceme se stát družstevníky a družstvo znás neudělá družsevniki jen pro krásne oči a proto se ptám a to už je v předešle otazce dik

zzzlatokopka

Takže pokud jste byt nekoupili, kdo ho vlastní??? Družstvo? To nemá povinnost vám ho prodat.

Je hloupost aby dům byl družstevní a vy jste si jeden byt koupila, většinou se převádí do vlastnictví členů družstva všechny byty.

Nebo si jen kupujete členská práva? Ty se do KN nezapisují.

Každopádně pokud vám družstvo něco prodá, tak ty peníze do účetníctví musí promítnout a pokud bude v plusu, i zdanit.

Pepa25

Pořád to nedává smysl. Družstvo je vlastník všech 10 bytů v domě? Byt, kde jste v nájmu vám prodává do osobního vlastnictví?
Minule jste tvrdil něco jiné: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kupuji-druzstevni-byt-ne-ov-kolik-cini-dan-jesli-se-plati-a-kdo-ji-plati-dik