RexDark

Kotě-najednou škrábe,proč?

Dobrý den,
Mám kotě,dozvěděla jsem se,že mu jsou 3 měsíce.Minulý týden bylo v pohodě,hrálo si a mazlilo se.Ale potom,co jsem přišla od táty(jsem u něho každý týden polovinu týdne,mám rozvedené rodiče),si mne očichalo,ale potom,co jsem si chtěla jít sednou,se mne chytlo za nohu a celkem dost mě škráblo.A takhle pořád.V stala jsem,a najednou jsem kotě měla kolem nohy a skoro jsem brečela,protože škrábat umí celkem pořádné.Ještě mám krvavý škrábanec na ruce.Ale o to teď nejde.Proč,když jsem s kotětem nebyla 3 dny,najednou tak kouše a škrábe?Nevím,možná si chce jen hrát,ale radši se ptám…
Doplňuji:
Předtím neškrábalo,jen si hrálo,např. chytalo míčky,atd..Dneska najednou začalo škrábat:/

Nejlepší odpověď
www

Je to součást hry. Ty s tím musíš počítat a neleknout se, kotě tehdy instinktivně vytáhne drápky a škrábne. Kousání je rovněž součástí hry a není od věci zvíře okřiknout.
Zkušenost

Další odpovědi
anonym

dospívajícící kočkovitá šelma ťu ťu

Magix.cz

Na mých kočkách jsem pozoroval různá období chování. Ta Tvoje Tě teď chytá za nohu. Pak příjdou jiné aktivity – hrabání hlíny z květináčů, trhání toaletního papíru, okusování zubního kartáčku, …atd. Trvá to vždycky tak měsíc, dva, než vymyslí něco dalšího :)

Zubřík

Naše kočka škrábe a očichává pokaždé mě a mamku už od koťete… :) Na naší kočce je vidět,že si jen hraje